Z życia szkoły [3] - Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim
im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej
Przejdź do treści
Z życia szkoły w roku szkolnym 2020/21


Uczniowie klasy 1B w Wiosce Gryfa
21 czerwca 2021 roku klasa 1B uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Proszówki  – Wioski Gryfa. Uczniowie uczestniczyli  w warsztatach kaligrafii, poznali historię i legendy związane z miejscowością m.in. o  Zamku Gryf i Kapliczce Leopolda. Pomimo upału dotarli do zagrody alpak, a w Wyprawie Odkrywców – rozwiązywali w terenie zagadki i poszukiwali skarbu.

Po powrocie na plac zabaw  czekała  Uczta Gryfa w postaci pysznych kiełbasek z grilla. Wędrówka w upale nie odebrała uczestnikom sił i z wielką werwą  po posiłku zabawiali się na placu zabaw. Wszyscy otrzymali niespodzianki i certyfikat. Dzieci wróciły z wyprawy bardzo zadowolone.

Dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki za  wspaniałą organizację wycieczki, a Rodzicom za dowiezienie dzieci Proszówki.
- mgr Alicja Celejowska
[Album]

Uczniowie z drugiej klasy w Wiosce Gryfa
Dnia 15.06.2021r w piękny słoneczny dzień uczniowie kl 2 wybrali się na przygodę do Wioski Gryfa.
Uczestniczyli w warsztatach kaligrafii, poznali jej historię i legendy oraz historię wsi, Zamku Gryf i Kapliczki Leopolda. Niespodzianką był Quest - Wyprawa Odkrywców - podczas gry terenowej rozwiązywali zagadki, szukali skarbu i zawitali do alpaków.

Z wielkim zaangażowaniem brali udział w zabawach tematycznych na placu zabaw. Na zakończenie uczestników czekała Uczta Gryfa - poczęstunek w postaci grila, upominki oraz certyfikat.

Dziękujemy paniom ze Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki za przekazaną wiedzę, za uśmiech, a także za wspaniałą organizację całej wycieczki.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
- mgr Agnieszka Gumieniak

Malowanie na streczu-folii
Dziś uczniowie klasy 2 malowali inaczej niż zwykle, a mianowicie na streczu-folii i to nie w swojej sali, a w plenerze. Niewątpliwie była to ciekawa forma zajęć, która bardzo się spodobała.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
mgr Agnieszka Gumieniak

Wyjątkowy Dzień Dziecka w klasie 1B
1 czerwca 2021 roku Międzynarodowy Dzień Dziecka w klasie 1B był szczególnie wyjątkowy. W tym dniu odbyła  się również uroczystość ślubowania   i pasowania dzieci  na uczniów  klasy pierwszej. Oprócz zabaw i gier uczniowie wystąpili na ślicznie udekorowanej scenie szkolnej auli, przedstawiając program artystyczny, prezentujący zdobytą dotychczasowo wiedzę i umiejętności, złożyli ślubowanie, jak być wzorowym uczniem i godnie reprezentować szkołę.                    
Pasowania na ucznia dokonała Pani dyrektor Anna Pląskowska wielkim piórem, składając dzieciom serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz gratulując wstąpienia w poczet społeczności szkolnej. Uczniowie spróbowali,  jak smakuje życie szkolne - smakowało słodko, ketchupowo,…. i zostali pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim.  

Pierwszoklasiści  otrzymali pamiątkowe  dyplomy, birety i  długopisy, a od rodziców prezenty, tak wielkie, że trudno im było je  utrzymać.  Słodki  poczęstunek przygotowany przez Rodziców dopełnił ten piękny i emocjonujący dzień.

Dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie tej  przepięknej, wyjątkowej dla dzieci uroczystości Pani dyrektor szkoły Annie Pląskowskiej, wychowawczyni kl.IA Alicji Kuźniarz, Annie Gajewskiej, Krzysztofowi Babiakowi, Ewelinie Dobrowolskiej, Annie Nawojczyk, Valentinie Kovalskaya, Agnieszce Ślusarczyk, Markowi Maślance, Annie Chlabicz, Magdalenie Greniuk, Anecie Kupisińskiej, Marzenie Szpinecie, Joannie Kurek oraz uczniowi kl.VI Kilianowi Dżamalisowi za sprawne obsługiwanie sprzętu nagłaśniającego.

Dzięki uprzejmości p. Justyny Juchim, publikuję w [Albumie 2] te piękne fotografie z uroczystości, za które serdecznie dziękuję.
- mgr Alicja Celejowska

Dzień dziecka zdrowo - sportowo - kolorowo
Uczniowie klasy 2 świętowali Dzień Dziecka zdrowo, czyli na sportowo. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem brali udział w konkurencjach sportowych. Najwięcej emocji i zabawy dostarczyła gra w unihokeja i skok wzwyż. Aleks Dam skoczył 145cm, tym samym ustanowił nowy rekord szkoły.

Wszystkie dzieci otrzymały upominki, które ufundowali rodzice za co bardzo dziękuję. Gra,, Latająca piłka na sznurku do przeciągania "sprawiła wiele radości.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć, które wykonały uczennice naszej klasy Kornelia Bocian i Martyna Aleksandrowicz. Jeszcze raz wszystkim dzieciom spełnienia marzeń życzy wychowawczyni Agnieszka Gumieniak.

Dzień dziecka w klasie 6b
O DZIECIACH w klasie VI B z okazji ich święta nie zapomniano.
Słodkie prezenty i życzenia czekały już przed ósmą.
Potem wszyscy uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych. Pogoda sprzyjała, a lody w pobliskiej lodziarni smakowały.

Dzień Godności 2021 r.
Dzień Godności      

𝐂𝐄𝐋𝐄𝐌 akcji PSONI Koło w Jarosławiu jest:
zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego
propagowanie wiedzy o Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Jak dołączyć do wyzwania
Wystarczy:
1. Ubrać się na pomarańczowo, może to być koszulka, apaszka, czapka, krawat itp.
2. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z napisem #dziengodnosci
i wstawić na swój profil na Facebook
3. Nominować kolejne co najmniej trzy osoby (może to być również grupa ludzi, szkoła, przedszkole lub instytucja)
4. Każda osoba włączająca się do akcji #challengedziengodnosci do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie co najmniej trzy osoby.
5. Na wykonanie zadania jest 48 godzin   
Dziękujemy Żłobkowi Miejskiemu "Bajkowa Kraina" w Gryfowie Śląskim za nominację!!    

DO WYZWANIA NOMINUJEMY :
Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfowie Śląskim
Publiczne Przedszkole w Gryfowie Śląskim
Szkoła Podstawowa w Rząsinach


Życzenia na Dzień Matki
Mamo, mamo, mamo, mamo.
Spojrzyj i uśmiechnij się.
Zawsze kocham Cię tak samo.
Każdej nocy i we dnie…………
Wszystkiego co najlepsze dla wszystkich Mam  
od uczniów z klasy 1B.

Z okazji Dnia Matki,
najpiękniejsze życzenia, pełne uśmiechu i miłości
przesyłają dzieci z klasy I a

 

26 maja obchodzimy Dzień Matki,
wyjątkowe święto Wszystkich Mam.
Gorące życzenia Wszystkim Mamom
składają uczniowie klasy III a

Konkurs recytatorski "Mój zawód w przyszłości"
Dnia 6 maja 2021r.odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego dla klas I-III ,,Mój zawód w przyszłości". Chętni uczniowie zaprezentowali wybrany przez siebie wiersz o zawodzie m.in o fryzjerze, krawcowej, lekarzu, policjancie, murarzu i inne.

Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej, zgodnie z założeniami polityki oświatowej państwa, rozwój zdolności recytatorskich, rozwijanie umiejętności językowych, prezentacja umiejętności aktorskich.

Jury w składzie : p. Elżbieta Kilarska, p. Anna Gajewska, p. Alicja Kuźniarz wyłoniło trzech laureatów. Oto wyniki:I miejsce Julia Góralska kl. 2 II miejsce Ewelina Bieniek kl. 2  III miejsce Oliwia Słobodzian kl. 3

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Laureaci nagrody książkowe, dodatkowo zakwalifikowali się do etapu gminnego.  Wszystkim uczniom gratulujemy. 12 maja 2021r.odbył się etap gminny konkursu, w którym  Julia Góralska z kl. 2 zajęła II miejsce a Oliwia Słobodzian z kl. 3 III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy.
- mgr Agnieszka Gumieniak

Konserwacja Orlika 2012
Dnia 11.05.2021 r. przeprowadzono konserwację sztucznej murawy naszego Orlika 2012. Poprawił się stan murawy boiska, co zwiększy bezpieczeństwo na boisku, ale i uatrakcyjni też uprawianie piłki nożnej.

Młodzież, po powrocie do szkoły, będzie miała bardzo dobry stan murawy, co cprawi, że wzrośnie atrakcyjność zajęć na Orliku.
Zapraszam do obejrzenia fotografii.

Majowe święta w klasie 1b
230. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi Rzeczypospolitej Polski klasa IB uczciła w galowych strojach ozdobionych biało-czerwoną kokardą z flagami Polski w rączkach,  wysłuchaniem i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego oraz  umieszczeniem flagi  w oknie lub przed budynkiem.

Obchody świąt majowych  poprzedziły zajęcia rozwijające postawy patriotyczne w czasie których uczniowie obejrzeli prezentację  „Konstytucja 3 Maja w pigułce..”, poznali Warszawę i znaczenie stolicy dla Polski, legendę  o Warsie i Sawie oraz  o  trzech braciach – Lechu, Czechu i Rusie, wiersz „Katechizm polskiego dziecka”,  przypomnieli sobie polskie symbole narodowe, wykonali biało – czerwone kokardy i flagi, wysłuchali hymn Polski oraz inne pieśni patriotyczne.

Dziękuję Rodzicom za piękne przygotowanie dzieci.
- mgr Alicja Celejowska

Światowy Dzień Ziemi - 2021 w klasie 4a
O Dniu Ziemi pamiętali również uczniowie klasy IV. W podziękowaniu dla przyrody przygotowali piękne plakaty.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Światowy Dzień Ziemi - 2021 w klasie 1a
Uczniowie klasy I a przygotowali prace plastyczne związane z obchodami Dnia Ziemi.
,, Klasa I a o naszą planetę dba”
Pojawił się nawet Superbohater ratujący ziemię.

Światowy Dzień Ziemi - 2021 w klasie 1b
Każdego roku obchodzimy 22 kwietnia  Dzień Ziemi organizując w szkole wiele ciekawych zajęć.  W tym roku z powodu pandemii jest jednak inaczej. Uczniowie  angażują się  w akcję w czasie zajęć zdalnych. Tak było też w klasie IB.

Odbyły się lekcje tematyczne „Ziemia naszym domem”, „Czysta woda”,  „By nie utonąć w śmieciach”,  „Dbamy o swoje podwórko”. Dzieci poznały: znaczenie wody w życiu człowieka i w przyrodzie, konieczność oszczędzania wody  oraz  dbania o jej czystość, zasady segregowania śmieci i znaczenie recyklingu, dbanie o czystość najbliższego otoczenia i nie zastawiania śmieci gdzie popadnie. Wykonały również prace plastyczne i  hasła związane z wodą.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”, ale jak popatrzymy dookoła, na te sterty  śmieci,  to nadchodzi refleksja – Kiedy nasza Ziemia będzie czysta??? A wszystko zależy przecież od nas – LUDZI.
- mgr Alicja Celejowska

Światowy Dzień Ziemi - 2021
Z okazji „Światowego Dnia Ziemi”, na lekcjach biologii i geografii, omawiane były problemy zanieczyszczenia Planety.

Uczniowie podjęli działania mające na celu ukazanie ujemnego oddziaływania człowieka na środowisko. W ramach swoich obserwacji znaleźli takie miejsca. Ich efektem są: „klasowe kolaże”.

Wniosek jest smutny i niepokojący. W najbliższym otoczeniu bardzo łatwo znaleźć takie miejsca. Zaśmiecone tereny szpecą krajobraz. Wyniki pracy zespołów klasowych prezentujemy poniżej.
- mgr Agnieszka Burbul

Inspiracje uczniów po lekturze pt.: "Tajemiczy ogród"
Tuż przed przerwą świąteczną klasa VI A zakończyła pracę z lekturą "Tajemniczy ogród".

Dzisiaj przedstawiamy wyniki dodatkowej pracy uczniów, na którą musieli znaleźć czas poza lekcjami, przygotować materiały i stworzyć te małe arcydzieła.
Oprócz prac plastyczno - technicznych można dostrzec również memy, które są formą zabawy słowno - obrazkową i  mają spowodować uśmiech, wywołać refleksję...

Zapraszamy do oglądania.

PS. Warto uważnie oglądać, ponieważ na jednej fotografii...
No właśnie, co?
- mgr Elżbieta Demidow

Kartki świąteczne - Wielkanoc 2021
Zaprezentuję Państwu nasze ręcznie robione kartki wielkanocne. Tym razem w wykonaniu nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.

Dziękuję Wam serdecznie za kreatywność i cierpliwość. Nasze prace już dzisiaj trafiły do cudownych i życzliwych nam ludzi.

Dyrektor szkoły - Anna Pląskowska

List gończy za mitycznymi herosami
Klasa Va od dłuższego czasu spędza czas na języku polskim z mitologicznymi bogami, herosami.

Uczniowie wiedzą skąd się wzięły pory roku, ale i umieją sami napisać mit o powstaniu śniegu. Nieobce są im terminy: Hades, Posejdon, cyklop, nimfa itp.
Wiedzą, że niektórzy bohaterowie są źli i takich należy karać, NIE NALEŻY w życiu brać z nich przykładu. Stąd narodził się pomysł, aby za tymi, którzy wciąż unikają kary, wysłać LIST GOŃCZY.

Zapraszam do obejrzenia albumu z listami gończymi.
- mgr Elżbieta Demidow

Artyści z 1B witają wiosnę
Od najmłodszych lat staramy się wpajać dzieciom, jak żyć w zgodzie z naturą i  dbać o czyste środowisko. W klasie IB został zorganizowany i 19 marca 2021 roku  rozstrzygnięty klasowy konkurs artystyczno – ekologiczny na najmniejszą, ekologiczną marzannę.

Celem konkursu było wykonanie jak najmniejszej marzanny z materiałów przyrodniczych. Dzieci wraz z rodzicami wykonali przepiękne marzanny symbolizujące zimę.  W klasie odbyło się mierzenie wykonanych  przez uczniów prac różnymi sposobami oraz sprawdzenie z jakich materiałów są wykonane. Marzanny mierzyły od 17 cm do 60 cm. Nie wszystkie jednak były wykonane z materiałów ekologicznych.

Pierwsze miejsce zajęła marzanna  Marcina Witczaka , drugie miejsce Roksany Pawełczyk i Pawła Fryca, trzecie miejsce Hani Kurek. Dziesięcioro uczestników otrzymało nagrody za udział w konkursie. Ze względu  na obecny stan pandemii i pierwszy dzień wiosny przypadający 21 marca w niedzielę nie udało nam się tradycyjnie pożegnać zimy.

Miejmy jednak nadzieję, że wiosna wkrótce zawita.
- mgr Alicja Celejowska

Mali, szybcy matematycy z kl. IB
17 marca 2021 roku pierwszoklasiści z kl.IB mogli wykazać się swoimi umiejętnościami matematycznymi. Zadanie polegało na jak najszybszym dotarciu do mety po polach z wynikami 10.

Pierwszy na metę dotarł Marcin Witczak, tuż za nim na drugim miejscu znalazł się Oliwier Rogacki, trzecie miejsce zajęła Roksana Pawełczyk.

Gratulacje dla wszystkich matematyków.
- mgr Alicja Celejowska


Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim, ul. Uczniowska 11, 59-620 GRYFÓW ŚLĄSKI, tel./fax. (+48) 75 781 32 69, e-mail: sp2gryfow@gmail.com lub sp2gryfow@v-net.pl
Wróć do spisu treści