Z życia szkoły [3] - Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim
im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej
Przejdź do treści
Z życia szkoły w roku szkolnym 2021/22

Egzamin ósmoklasisty - 24-26.05.2022 r.
W ten piękny świąteczny dzień nasi ósmoklasiści zakończyli trwające od wtorku egzaminy, które otworzą wszystkim drogę do dalszej edukacji.
Na pewno wśród zdających są różne opinie co do trudności każdej z części. Jednym bardzo podobała się rozprawka o przyjaźni, inni wychodzili zadowoleni z matematyki, bo zadanie z koralikami i cała reszta były bardzo proste, inni chwalili sobie zrozumienie tekstu w języku angielskim.
Drodzy ósmoklasiści życzymy najwyższych wyników i wyboru szkoły zgodnej z Waszymi zainteresowaniami.

Wycieczka do Wrocławia
Dnia 10 maja 2022 r. odbyła się wycieczka kl. 4, 5 i 6 do Wrocławia. Przy pięknej pogodzie mogliśmy zwiedzać urokliwą stolicę Dolnego Śląska.

W naszym zasięgu znalazła się wizyta w Hydropolis, spacer uliczkami Starego Rynku, szlakiem wrocławskich krasnali, Ostrów Tumski i Panorama Racławicka, która swoją ekspozycją wzbudziła zachwyt wśród uczestników wycieczki.
Zwieńczeniem tak wyczekiwanego dnia była również wizyta w McDonaldzie na Rynku starego Miasta.

Sportowe sukcesy naszych najmłodszych sportowców
8 maja na Stadionie Lekkoatletycznym przy SP1 w Gryfowie Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym klas pierwszych i drugich.

Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, iż reprezentacja naszej pierwszej klasy uplasowała się na podium zdobywając brązowe medale. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej nas mali sportowcy uplasowali się w czołówce zdobywając następujące miejsca : Lena Chołody - I msc. Anastazja Jaskuła - III msc. Adam Askuntowicz - III msc.

GRATULUJEMY CAŁEJ DRUŻYNIE  JESTEŚMY DUMNI
-  SP 2 Gryfów Śląski

Anastazja Jaskuła wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ekolog - Plastyk"
Uczennica klasy 1B - Anastazja Jaskuła została wyróżniona w X Ogólnopolskim Konkursie „Ekolog – Plastyk” pod hasłem „Polska jakiej nie znacie – Chrońmy jeże” w kategorii klas 1 - 4.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Święto Konstytucji 3 Maja 2022
Dzisiaj w naszej szkole miała miejsce uroczystość poświęcona kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno - muzyczny przygotowały klasy IV i VII B wraz z polonistkami Elżbietą Demidow i Martą Pleszkun.

Uczniowie klas IV - VIII obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały pieśni patriotycznych przeplatanych recytacją wierszy.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Pląskowska i słowami wypowiedzianymi kiedyś przez Józefa Piłsudskiego "NARÓD, KTÓRY NIE SZANUJE SWEJ PRZESZŁOŚCI NIE ZASŁUGUJE NA SZACUNEK TERAŹNIEJSZOŚCI I NIE MA PRAWA DO PRZYSZŁOŚCI" podziękowała za przygotowanie inscenizacji i zaakcentowała, że wychowanie patriotyczne dzieci jest cenną lekcją, która pozostaje w człowieku na zawsze.

Klasy 1-3 w piątek upamiętniły 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odświętnym ubiorem oraz zajęciami o tematyce patriotycznej.
Dzieci poznały aspekty historyczne, omówione zostały polskie symbole narodowe oraz wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.


Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości i obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.

Sukces uczennicy klasy ósmej Julii Zwierzańskiej
Sukces naszej uczennicy z klasy VIII A Julii Zwierzańskiej, która w trudnym czasie pandemii postanowiła wziąć udział w III edycji konkursu pod patronatem
Starostwa Powiatowego w Legnicy "Nasza ziemia, nasz dom - Pamiętnik pokoleń - Nasze dziedzictwo" ma swój ciąg dalszy. 22 kwietnia 2022 roku dotarła do naszej szkoły książka, w której znalazły się wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace.

Jesteśmy dumni, że praca Julii, pełna emocji, uczuć, historii rodziny została jedną z wielu zamieszczonych w "Pamiętniku pokoleń". Pracę, którą dziś może przeczytać każdy Polak, Dolnoślązak, mieszkaniec Gryfowa Śląskiego, Ubocza, bo to tutaj skupiają się opisane przez Julię losy jej Pradziadków i Dziadków...  Ich walkę o przetrwanie i tożsamość, poszukiwanie drogi do domu, szczęścia, a także walki o zachowanie polskości.

Piękny jest fakt, że jedna z wielu historii rodzin z Kresów została ocalona od zapomnienia, że ważna jest pamięć i szacunek do przeszłości. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy Julii dalszych sukcesów

Dzień Ziemi 2022
Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły 22 kwietnia obchodzili Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Tegorocznemu świętu Ziemi przyświecało hasło "ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ".

W związku z działaniami dotyczącymi Dnia Ziemi w bieżącym tygodniu w klasach 1-3 odbył się szereg zajęć poświęconych tematom proekologicznym. Uczniowie przyswajali informacje oglądając filmy edukacyjne, prezentacje, ucząc się wierszy i piosenek. Podsumowaniem było przygotowane przez klasę 2b wraz z wychowawczynią przedstawienie o tematyce ekologicznej.

Klasa 4 wykonała plakat i prace literackie w ramach obchodów "Dnia Ziemi", klasy 5-7 wykonały plakaty i fotografie śmieci zalegających w naszej gminie. Klasa 8 poszerzała swoją wiedzę, oglądając filmy edukacyjne o naszej planecie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznych i filmowych przygotowanych przez poszczególne klasy.

Wycieczka do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gryfów Śl.
Z okazji obchodzonego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci uczniowie z klasy 1A w dniu 12 kwietnia uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gryfów Śląski.

Celem zajęć było rozpowszechnianie książek dla dzieci i zachęcanie najmłodszych uczniów do czytania. Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę pełnią książki, m.in. dostarczają wiedzę, rozwijają pamięć, wzbogacają słownictwo. Opowiadały o książkach, które samodzielnie przeczytały i o tych, które lubią.

Uczestnicząc w zabawie „Czarodziejski worek”, na podstawie wylosowanego rekwizytu, odgadywały o jaką bajkę chodzi. Wiele radości sprawiło każdemu dziecku odnalezienie na przygotowanej wystawie swojej pracy, którą wcześniej wykonały na zajęciach w szkole, na temat ulubionej postaci z bajki. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

Serdecznie dziękujemy Pani Jolancie Kuczyńskiej za przeprowadzenie ciekawych zajęć i przybliżenie dzieciom „Krainy Książek”.

- Uczniowie z kl.1A wraz z wychowawczynią Danutą Sieradzką

IV Powiatowy Konkurs Historyczny "Polska Jagielonów"
 
W sobotę,  9 kwietnia, odbył się we Lwówku Śl. IV Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska Jagiellonów”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z ośmiu szkół podstawowych naszego powiatu. Szkoła Podstawowa nr 2 reprezentowana była przez uczniów klas siódmych – Daniela Steckiego i Kornela Frankowskiego.

Gratulujemy chłopcom wiedzy o Jagiellonach, a Danielowi  zajecia czwartego miejsca.  Życzymy sukcesów w kolejnym konkursie.
Zapraszam do obejrzenia fotografii.

Wycieczka do Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze
Dnia 8 kwietnia 2022 r. uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze na audycję umuzykalniającą o tematyce wiosennej.

W czasie koncertu mogliśmy usłyszeć utwory inspirowane budzącą się do życia przyrodą. Poznaliśmy również budowę oraz możliwości instrumentów, które wchodziły w skład trio koncertowego - fortepianu, fagotu oraz wiolonczeli.

Na zakończenie naszej wizyty mogliśmy zwiedzić budynek filharmonii i zobaczyć nie tylko pozostałe sale koncertowe, ale również pomieszczenia, gdzie artyści przygotowują się do koncertów.

To była wspaniała wizyta!

Rekolekcje Wielkopostne 2022
W dnia 01.04.2022 w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne.

Cała społeczność naszej szkoły swoim udziałem w spowiedzi oraz mszy świętej zakończyła trzydniowe Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził ks. Krzysztof Paszkiewicz.

Był to czas wspólnej refleksji, duchowego oczyszczenia i modlitwy.

Dziękujemy księdzu rekolekcjoniście za przekazane nauki i wspólnie spędzony czas.
(Kliknij grafikę, aby zobaczyć więcej)

Wiosenna wizyta klasy IB w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gryfów Śląski
Dnia 25 marca 2022r. klasa IB wraz z wychowawcą wybrała się na wiosenne spotkanie w bibliotece. Dzieci przywitała Pani Wiosna, która wprowadziła klasę w książkowy świat. Czytaliśmy wiersze o wiośnie, śpiewaliśmy piosenki, nie obyło się również bez wesołych pląsów w rytm muzyki. Rozmawialiśmy także o zwiastunach wiosny, które są już zauważalne w naszym otoczeniu.

Na zakończenie spotkania, Panie zaznajomiły nas z dziecięcym księgozbiorem i zaproponoway wiele ciekawych książkowych pozycji. Dzieci bardzo ucieszył widok wystawy prac, na których zobaczyły też te, które samodzielnie wykonały na zajęciach plastycznych.

Każdy uczeń klasy IB powrócił do szkoły z uśmiechem, a także z pamiątkami w postaci kolorowego balonika i naklejki.
 
Skladam serdeczne podziękowania w imieniu całej klasy dla Pani Jolanty Kuczyńskiej oraz Pani Eweliny Przybysz. Dziękujemy za poświęcony nam czas i wspaniałe zajęcia!
- mgr Małgorzata Kubaj

Pierwszy dzień wiosny - 21.03.2022 r.
Najpierw były przygotowania – powstały różnobarwne gaiki, wiosenne opaski oraz transparenty. Tak zorganizowani uczniowie klas 1-3 mogli już śmiało wyruszyć na ulicę Gryfowa Śląskiego, aby przywitać WIOSNĘ.

Maszerującym towarzyszył uśmiech oraz radość, słychać było piosenki o tematyce wiosennej oraz skandowane hasła „WITAJ WIOSNO!"... no więc wiosna odwdzięczyła się za to przywitanie wspaniałą, słoneczną pogodą.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Dzień Świętego Patryka - 17.03.2022 r.
Jak wiadomo 17 marca to Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy przyszli w tym dniu ubrani na zielono uniknęli odpowiedzi przy tablicy lub niespodziewanej kartkówki

Rozwiązywano też zadania sprawdzające wiedzę o Irlandii, szukano kodu do zagadkowej kłódki, a na końcu tęczy pod garncem złota znaleziono klucz do tajemniczej skrzynki...

Na lekcji polskiego w 7b
Dzisiaj na lekcji języka polskiego w klasie 7a. Zapraszam do obejrzena zdjęć.

Dzień Kobiet w klasach 1-3
Dzień kobiet w klasach 1-3. Były życzenia, prezenty i fajna zadawa. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Wystawa prac plastycznych Julii Majdańskiej - 09.03.2022 r.
W dniu 07 marca 2022 r., w szkolnej bibliotece uroczyście otwarto wystawę prac Julii Majdańskiej. To uczennica kl. 4a, która zaprezentowała prace plastyczne wykonane różnorodną techniką.

W wydarzeniu uczestniczyły: Zastępca Dyrektora Szkoły- Pani Alicja Kuźniarz, wychowawca kl.- Pani Marta Pleszkun z klasą 4a oraz Pani Agnieszka Burbul z klasą 5a.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Zabawa Karnawałowa 2022
W ostatnim tygodniu stycznia 2022 roku odbyły się zabawy karnawałowe w klasach pierwszych, drugich trzecich i czwartej. Dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach. W szkole zaroiło się od spidermanów, batmanów, żołnierzy i piłkarzy . Były wróżki, księżniczki i inne postacie z bajek. Podczas zabaw, były przeprowadzane liczne konkursy. Wszyscy świetnie się bawili.


Domek dla owadów
Powstał kolejny domek dla owadów w naszej szkole. Architektem jego jest Maja Burek i Jej Rodzice. To prawie "hotel".
Mamy nadzieję, że owady będą wdzięczne.

Labolatoria Przyszłości
„Laboratoria Przyszłości” to program rządowy, który jest  skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” zakupimy  nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.Dzień Babci i Dziadka

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim, ul. Uczniowska 11, 59-620 GRYFÓW ŚLĄSKI, tel./fax. (+48) 75 781 32 69, e-mail: sp2gryfow@gmail.com lub sp2gryfow@v-net.pl
Wróć do spisu treści