Z życia szkoły [1] - Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim
im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej
Przejdź do treści
Z życia szkoły w roku szkolnym 2021/22

Przedszkolaki w naszej szkole
Tuż przed południem w naszą szkołę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "WESOŁE GRYFIKI".
Przybyły z życzeniami z okazji Dnia Nauczyciela skierowanymi do wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim.
Zajrzały do sali matematycznej, a potem Pani Dyrektor Anna Pląskowska poczęstowała maluchy słodyczami.

Wizyta była krótka, ale bardzo sympatyczna.
DZIĘKUJEMY MALUCHY :)))

Jak rozmawiać z psem?
Nie tak dawno obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt i dobrze wiemy, że czworonogi swoją obecnością potrafią rozchmurzyć najbardziej deszczowy dzień, są lekarstwem na smutek i inne bolączki.

Czym są dla człowieka jeszcze? Każdy, Ty, ja, a może oni wiedzą, że zwierzę to najwierniejszy przyjaciel. Chyba wszyscy znamy historię psa Hachiko z filmu "Mój przyjaciel Hachiko", który czekał latami na swojego pana, a ten nigdy do niego nie wrócił...

08 października 2021 r. wszyscy uczniowie klas IV - VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim pod opieką wychowawców wybrali się do kina Helios w Jeleniej Górze, by poznać losy innego psiaka i jego rodziny w filmie "Jak rozmawiać z psem 2".

Henry to wyjątkowy pies, jak jego opiekun Oliver. Z czasem okazuje, że ta dwójka ma ze sobą wiele wspólnego, a na pierwszym miejscu jest miłość do naleśników! Za rogiem czyha jednak niebezpieczeństwo – na trop chłopca i jego psa wpadają podejrzani ludzie, którym bardzo zależy na poznaniu tajników telepatycznego eksperymentu. Oliver i Henry ruszają do akcji! Zaczyna się przygoda pełna humoru, zwrotów akcji i wielkiej przyjaźni.

Po bardzo długiej izolacji brakowało uczniom takiego grupowego wyjazdu, późniejszych refleksji i wrażeń na temat filmu. Wyjazd miał nie tylko wymiar kulturalny, ale stanowił początek do zawiązywania się nowych szkolnych przyjaźni, czy poznawania się.

Drugie spotkanie młodzieży i zwiedzanie „Izby Pamięci Reymontowskiej”
W piątek 08.10.2021 r. odbyło się drugie spotkanie młodzieży poświęcone genezie powstania i działalności Reymontowskiej Szkoły Podstawowej w Uboczu.

Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim obejrzała materiały multimedialne na temat Szkoły Podstawowej w Uboczu, uczestniczyła w pogadance związanej z funkcjonowaniem szkoły i kultywowaniem tradycji Reymontowskich.

Pod koniec spotkania młodzież obejrzała "Izbę Pamięci Reymontowskiej", przeniesioną ze Szkoły Podstawowej w Uboczu do Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spotkania i zwiedzania izby.

„Izba Pamięci Reymontowskiej” w Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim - miejscem twórczej aktywności edukacyjnej”
„Izba Pamięci Reymontowskiej” w Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim – miejscem twórczej aktywności edukacyjnej”

W ramach inicjatywy lokalnej realizowanej przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim – „Gryfowski Teatr pod Fontanną”  - odsłona I – „Gryfowskie Czytanie Wielkich Dzieł Literatury – Władysław Stanisław Reymont – „Chłopi” część 1 „Jesień”, będącej częścią projektu realizowanego we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gryfowie Śląskim w ramach Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, miała miejsce pierwsza odsłona warsztatów etnograficzno-historycznych. 1 października 2021 r. 16 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II, z klas: III TL, III TiP, III o gościło w „Izbie Pamięci Reymontowskiej”  Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfowie Śląskim, spotykając się tam z kolegami klas VII i VIII tej placówki edukacyjnej.

Podstawowym elementem wspólnych zajęć była prezentacja multimedialna przygotowana i zaprezentowana przez Panią Annę Pląskowską – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfowie Śląskim, ukazująca ideę funkcjonowania „Stowarzyszenia Szkół Reymontowskich w Polsce”, ze szczególnym uwzględnieniem kilkunastu lat działalności na tej niwie nieistniejącej już Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu. Pani Dyrektor, wspomagana przez Panią Wicedyrektor Alicję Kuźniarz, przedstawiła dokonania tej placówki edukacyjnej w krzewieniu kultury wiejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem wartości artystyczno-literackich zawartych w „Chłopach” Władysława Stanisława Reymonta.  Mieczysław Gnach nauczyciel gryfowskiego ZSOiZ przybliżył uczniom założenia projektu „Gryfowskiego Teatru pod Fontanną”  oraz znaczenia stanu chłopskiego w tworzeniu nowoczesnego narodu polskiego w II połowie XIX wieku.

Kolejne 3 spotkania w Szkole Podstawowej Nr 2 w Gryfowie Śląskim przewidywane są do końca października 2021 r.

Akcja zbierania nakrętek na szczytny cel.
Bo można…
Można przechodzić obojętnie, a można też niewielkimi (dla nas) gestami wspierać inicjatywy, które dla innych stanowią  nieocenioną pomoc …
W piątek 01.10.2021 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej przekazała około 200 kg plastikowych nakrętek, chcącej zachować anonimowość gryfowiance, która prowadzi stałą zbiórkę na rzecz hospicjum opiekującemu się chorymi dziećmi.

Zbiórka trwa nadal, uczniowie systematycznie zapełniają szkolne pojemniki, a zaangażować się może każdy – wystarczy uważnie przeczytać informację wywieszoną w jednym z lokali usługowych nieopodal gryfowskiego rynku…

Pamiętajmy też, że nakrętki to nieekologiczny plastik, który będzie rozkładał się baaaardzo dłuuugo jeśli nie poddamy go recyklingowi.
Działajmy  - bo można… i bo warto

Klasa 1A z wizytą w Urzędzie Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim
W dniu 4 października uczniowie z klasy 1A odwiedzili Urząd Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się pracy urzędników, dowiedzieli się, jakie sprawy można w Urzędzie załatwiać oraz poznali wiele faktów historycznych związanych z Ratuszem i naszym miastem. Mieli także przyjemność zwiedzić gabinet burmistrza, gdzie zostali osobiście przyjęci przez Pana Burmistrza Olgierda Poniźnika, który opowiedział im o swojej pracy.

Po budynku Urzędu oprowadzała uczniów Pani Agnieszka Muszka, która przekazała dzieciom wiele ciekawych informacji na temat oglądanych zabytków i historii Gryfowa Śląskiego. W wycieczce towarzyszyły dzieciom również Panie Agnieszka Bocian  i Magdalena Pigłowska, które przyczyniły się do organizacji spotkania uczniów w Urzędzie. Wizyta w Urzędzie to prawdziwa lekcja kształtowania postaw obywatelskich u naszych najmłodszych uczniów.

Uczniowie z klasy 1 A wraz z wychowawczynią Danutą Sieradzką bardzo serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi i  pracownikom Urzędu Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim za życzliwe przyjęcie, przekazaną wiedzę, słodki poczęstunek i otrzymane upominki.

XXIII Dolnośląski Festiwal "Dary Lasu" - 02.10.2021
W dniu 02.10.2021r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w XXIII Dolnośląskim Festiwalu „Dary Lasu”, który odbywał się w Parku Miejskim w Lwówku Śląskim.

Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji – okoliczne nadleśnictwa przygotowały różnorodne warsztaty, których celem było zapoznanie dzieci z ekosystemem leśnym oraz rozwijanie wśród dzieci i młodzieży naturalnej fascynacji światem przyrodniczym, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, ze szczególnym uwzględnieniem polskich lasów. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w przygotowanych aktywnościach, zadawały pytania oraz dzieliły się swoją wiedzą. Uczniowie mogli zachwycać się przyrodniczymi walorami lwóweckiego parku w przygotowanych strefach relaksu, a wszystko dopełniała piękna pogoda.
 
Miło nam również poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami konkursu plastycznego, zorganizowanego z okazji Festiwalu „Dary Lasu”. Tematem tegorocznego konkursu była ochrona lasów. Jury wyróżniło następujących uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej: Emila Delost, Nikolę Łobacz, Adriannę Radewkę, Marię Wolską, Julię Kozdrowską, Ewelinę Bieniuk, Liliannę Paliwodę, Milenę Wójcikowską, Kaję Kaczerewską oraz Emilię Tyszkiewicz. Serdecznie gratulujemy!



POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY: „CHROŃMY LAS”

W dniu 02 października 2021 r., podczas Dolnośląskiego Festiwalu: Dary Lasu, podsumowano wyniki konkursu plastycznego „Ochrona Lasów”. Z prac zgłoszonych do konkursu, Jury nagrodziło plakaty uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim, przyznając:

II miejsce Milena Wójcikowska, w kategorii klas IV- VI szkoły podstawowej

oraz

Wyróżnienia: Kaja Kaczerewska oraz Emilia Tyszkowiec, w kategorii klas VII- VIII szkoły podstawowej.

Osobami, których prace plastyczne również reprezentowały szkołę, w kategorii klas IV- VIII są:

1. Julia Bocian
2. Agnieszka Dziewiątkowska
3. Martyna Baszak
4. Martyna Grażyna Baszak
5. Emilia Sieradzka
6. Bartosz Tyszkowiec


Z wizytą u Państwa Horbaczów
30 września 2021r. uczniowie kl. 3A udali się na wycieczkę do piekarni w Gryfowie Śląskim. Celem wyprawy było poznanie pracy piekarza oraz procesów powstawania pieczywa. Po piekarni oprowadzał nas pan Jerzy Horbacz, który bardzo ciekawie pokazywał działanie rożnych urządzeń i maszyn wykorzystywanych do przygotowania ciasta chlebowego oraz pieca do wypieku pieczywa. Uczniowie poznali etapy powstawania chleba, dowiedzieli się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb, poznali zdrowe produkty do jego wypieku. Na koniec spotkania otrzymali cieplutkie, chrupiące bułeczki, które ze smakiem zjedli.
 

Za serdeczne przyjęcie, poświęcony czas pana Jerzego Horbacza ogromne podziękowania składa cała klasa 3A z wychowawcą. Dzięki obserwacji na żywo pracy w piekarni przekazywanie wiedzy jest dużo bardziej efektywne.

Integracja klasy 7b przed "Dniem Chłopaka"
Jak co roku o tej porze klasa 7B miło integrowała się po długim szkolnym niewidzeniu się. W poniedziałek w restauracji La Storia było wesoło, smacznie, a czas przy wspólnym stole upłynął na rozmowach o wakacjach i planach klasy na ten rok szkolny.
Wszak szkoła nie tylko uczy i musi znaleźć się czas na odrobinę luzu:)

Z wizytą w Urzędzie Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim
Dnia 29 września 2021r. Urząd Miasta i Gminy w Gryfowie Śląskim odwiedziła klasa 2a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śl. Celem wizyty było poznanie funkcjonowania Urzędu, poznanie historii naszego miasta jak również umocnienie postaw obywatelskich u naszych młodych ludzi, które będą procentować w przyszłości.
 
Grupa rozpoczęła zwiedzanie od Fontanny, po czym dzieci "tajemnym przejściem" dotarły do Urzędu Miasta, gdzie zostały przywitane przez pracowników naszego Urzędu.
Na naszych uczniów czekały prezenty, które sprawiły wszystkim wiele radości Końcowym etapem naszej wycieczki był Punkt Informacji Turystycznej gdzie wspólnie obejrzeliśmy filmy dotyczące historii naszego miasta.
 

Za serdeczne przyjęcie, zbudowanie poczucia lokalnej tożsamości obywatelskiej oraz możliwość poznania pracy Urzędu Miasta i Gminy Gryfów Śląski, poświęcony czas pani Anny Śliwińskiej, pani Agnieszki Muszki oraz wszystkich pracowników naszego Urzędu ogromne podziękowania składa cała klasa 2a z wychowawcą.

ZAJĘCIA W CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ NATURA 2000 „IZERSKA ŁĄKA"
W dniu 21 września 2021 r., uczniowie klasy 7a i 7b, wzięli udział w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka”, w Świeradowie Zdroju. Opiekunami wyjazdu były: Pani Justyna Atrachimowicz i Pani Agnieszka Burbul.

Podczas pobytu, dzieci uczestniczyły w: spacerze na terenie obiektu: Izerska Łąka, oglądaniu prezentacji o owadach, ich działalności i konsekwencjach w przypadku ich wyginięcia, oglądaniu filmów nakręcanych w ulach znajdujących się w ogrodzie obiektu: „Życie pszczelej rodziny”, zajęciach warsztatowych, polegających na obserwacjach mikroskopowych, grach i zabawach edukacyjnych, wytwarzaniu świec z pszczelego wosku.

Duże wrażenie na uczestnikach zrobił kontakt i praca na ekranie parowym oraz okulary prezentujące: Jak widzą owady? Uczniowie mogli też bezpośrednio obcować z patyczakami. W trakcie wycieczki omówiono walory i krajobraz Pogórza Izerskiego oraz minerały występujące na tym terenie. Krótki pobyt powinien na długo pozostać w pamięci uczniów.
- mgr Agnieszka Burbul

Akcja Sprzątanie Świata 2021 - Myślę, więc nie śmiecę!!!
28. Akcja Sprzątanie Świata -  Myślę, więc nie śmiecę!!!
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej co roku włączają się w Akcję Sprzątanie Świata przyczyniając się w ten sposób do ratowania naszej planety. W tym roku wszystkie klasy z entuzjazmem podjęły się  zrealizowania przeróżnych zadań, które zostaną zaprezentowane. Mamy nadzieję, że  wykonanie ich, zdobyta przy tym  wiedza i umiejętności zapadną nie tylko  w pamięci uczniów, ale również dorosłych, którzy obejrzą prace swoich  pociech.   
W tym roku w 28. Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021 nie chodzi tylko o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady, a hasło brzmi „ Myślę, więc nie śmiecę”.
Ponadto przypominamy, że w szkole trwa zbiórka zakrętek i zużytych baterii na cele charytatywne.
Odpowiedzialne za przebieg akcji Agnieszka Burbul  i  Alicja Celejowska

Klasa 2B -  myśli, nie śmieci  i segreguje!
Tak właśnie tegoroczną akcję obchodziła klasa 2B. Uczniowie  uczyli się segregować  zebrane odpady. Na początku podzielili je na 3 grupy: papier, plastik z puszkami i kartonikami po sokach  oraz szkło. Tak, proszę Państwa kartony po sokach, mleku,.. itp. wrzucamy do pojemnika  na plastik.  Potem odkręcili nakrętki, które zbierane są w szkole z przeznaczeniem na akcje charytatywne, wspierające osoby niepełnosprawne. Następnie zmniejszyli objętość butelek plastikowych, kartonów i puszek poprzez zgniecenie. Porównali ich objętość, wyciągnęli wnioski np. – 1  cała puszka zajmuje tyle miejsca, co kilka zgniecionych. Posegregowane, pozgniatane odpady zajęły błyskawicznie  miejsce w odpowiednich pojemnikach.  Ponadto dzieci segregowały odpady w pracach plastycznych, wykonały klasową gazetkę „Myślę, więc nie śmiecę”. Oglądały bajki edukacyjne „Rady na odpady”, „ Ekologiczny dom”, słuchały i śpiewały piosenki  „Śmieciu precz”, „ Świat w naszych rękach – Eko piosenka”, dowiedziały się, co znaczy słowo RECYKLING.  Mam nadzieję, że hasło „Myślę, więc nie śmiecę” pozostanie w  sercach i czynach nie tylko dziś, ale na zawsze.
- mgr Alicja Celejowska

Akcja Sprzątanie Świata w 1b
"Kolorowe kosze, śmieci do nich noszę. Pięknie segreguję, kolorów pilnuję..."
Najmłodsi uczniowie z klasy 1B wykazali się ogromną wiedzą na temat sposobów dbania o środowisko oraz prawidłowej segregacji odpadów i korzyści za tym idących. Chcąc zachęcić wszystkich do udziału w akcji "Sprzątanie świata", wykonali plakaty tematyczne.

Akcja Sprzątanie Świata w 1a
Akcja Sprzątanie świata z hasłem „Myślę, więc nie śmiecę” dla uczniów klasy 1A stanowiła okazję do wzbogacenia wiedzy na temat segregacji odpadów, zrozumienia przez dzieci, że dbając o naszą przyszłość nie chodzi bowiem o to, by sprzątać świat, ale głównie o to, by go nie zaśmiecać.

Uczniowie obejrzeli bajkę edukacyjną „Czysto, ładnie i bez śmieci – rady Pana Śmietnika dla wszystkich dzieci”, z której dowiedzieli się po co segregujemy śmieci, a wykonując ćwiczenia interaktywne ćwiczyli segregację odpadów. Na zakończenie wykonali wspólnie plakat związany z tematyką tegorocznej akcji.

28 Akcja Sprzątanie Świata
"Myślę, więc nie śmiecę" - pod takim hasłem upłynęła tegoroczna akcja Sprzątania Świata w Szkole Podstawowej nr 2.
 
Uczniowie klasy 4 A z zaangażowaniem włączyli się w tę akcję, wykonując plakaty prezentujące właściwą segregację śmieci.
 
Wszystkim powinno zależeć na czystym środowisku, dlatego pamiętajmy, aby wszystkie odpady znalazły swoje miejsce w odpowiednich pojemnikach.

Klasa  7B  bardzo aktywnie wzięła udział w akcji - MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ. Wszyscy uczniowie mieli za zadanie wybrać się na spacer po najbliższej okolicy w miejscu zamieszkania i utrwalić na zdjęciu pozostawione przez człowieka nieczystości, niepotrzebne rzeczy, które tak bardzo kłócą się z naturą, odbierając jej piękno.  Z wykonanych przez uczniów zdjęć uczennica Ania Nowak stworzyła kolaż/plakat online  Warto pamiętać, żeby sprzątać po sobie. Miejscem odpadów nie mogą być: las , łąka  , przydrożny rów czy ulica. Wspólnie cieszmy się z czystej okolicy, czystej Ziemi.

Nagroda Julii Zwierzańskiej
Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Legnicy miał miejsce Finał III edycji konkursu literackiego pn.: „Nasza ziemia, nasz dom – pamiętnik pokoleń – Nasze dziedzictwo”, w którym nie zabrakło naszej Szkoły.

Jesteśmy dumni, że wzięliśmy udział w konkursie, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem, że wśród wyróżnionych znalazła się uczennica klasy VIII a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej - Julia Zwierzańska, która jako pierwsza w towarzystwie rodziców - Alicji  i Pawła Zwierzańskich odebrała nagrodę i dyplom pamiątkowy z rąk Starosty Legnickiego Adama Babuśki oraz Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur.

Potem podobne podziękowania i gratulacje z rąk Prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” dra Tadeusza Samborskiego odebrała Pani Dyrektor Anna Pląskowska, której podziękowano za dotychczasowe wieloletnie zaangażowanie i nauczycielka języka polskiego Pani Elżbieta Demidow.

Debiutowaliśmy w tej jakże podniosłej uroczystości i wierzymy, że w naszej szkole będą powstawały kolejne prace, które ocalą od zapomnienia często tragiczne losy Kresowian z ziem wschodnich i innych miejsc, o których zapomnieć się nie powinno.


Bezpieczna droga do szkoły
Dziś uczniowie klas I-III uczestniczyli w niecodziennej lekcji. W naszej szkole zagościli dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim w towarzystwie ich pluszowego pomocnika - Komisarza Lwa.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci miały okazje z bliska przyjrzeć się przyniesionym przez naszych gości akcesoriom policyjnym – kamizelce odblaskowej, czapce, latarce oraz tarczy do kierowania ruchem.

Zainteresowani uczniowie nie tylko chętnie dzielili się swoją wiedzą na forum, ale także zadawali dzielnicowym mnóstwo ciekawych pytań oraz wymieniali się swoimi doświadczeniami związanymi z bezpieczeństwem na drodze. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Dziękujemy za tę cenną lekcję bezpieczeństwa.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Witaj szkoło!
Z uśmiechem na twarzy klasa 2B powitała nowy rok szklony 2021/2022. Niech ta radość towarzyszy wszystkim uczniom w każdym dniu nowego  roku szkolnego. Powodzenia!!!

Miła uroczystość w nowym roku szkolnym - 01.09.2021
W dniu dzisiejszym miałam okazję wręczyć Pani Alicji Kuźniarz powierzenie funkcji wicedyrektora w naszej szkole. Pani Kuźniarz ma doskonałe przygotowanie merytoryczne i wieloletnie doświadczenie zawodowe, połączone z ogromną odpowiedzialnością, chęcią do pracy, kreatywnością i troską o placówkę.

Jestem przekonana, że  przełoży się to na dalsze, wspaniałe efekty jej działalności.

 Ponadto, Pani Elżbieta Kilarska oraz Pani Alicja Kuźniarz otrzymały z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski Olgierda Poniźnika oraz dyrektora szkoły listy gratulacyjne z okazji jubileuszu 35-lecia pracy zawodowej.

Życzymy, aby ten jubileusz, był powodem do zadowolenia i satysfakcji z wykonywanego zawodu, a także bodźcem do dalszego działania. Niech kolejne lata pracy płyną w poczuciu spełnienia, w dobrym zdrowiu i pomyślności.

W imieniu wszystkich pracowników dziękujemy serdecznie za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły oraz trud włożony w edukację i wychowanie dzieci.
- Anna Pląskowska- dyrektor szkoły



ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. KOMBATANTTÓW ZIEMI GRYFOWSKIEJ
W GRYFOWIE ŚLĄSKIM

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim w dniu 01 września 2021r. rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godzinie 9:00.

Uczniowie i rodzice przychodzą w maseczkach, zachowując dystans społeczny co najmniej 1,5 m od siebie. Jedynie rodzice uczniów klas pierwszych uczestniczą z dziećmi w spotkaniu z wychowawcą w wyznaczonych miejscach, zachowując zasadę, że jednemu uczniowi towarzyszy jedna osoba.

Rodzice pozostałych uczniów proszeni są o niewchodzenie na teren szkoły (tzn. do budynków i na boiska szkolne).

PLAN SPOTKAŃ Z WYCHOWAWCAMI:
1A – p. Danuta Sieradzka - sala gimnastyczna
1B – p. Małgorzata Kubaj - aula (ulica Uczniowska, budynek główny)
2A – p. Anna Gajewska - sala nr 21 (ulica Kolejowa, budynek zielony)
2B - p. Alicja Celejowska - sala nr 22 (ulica Kolejowa, budynek zielony)
3A – p. Agnieszka Gumieniak - sala nr 15 (ulica Kolejowa, budynek zielony)
4A – p. Marta Pleszkun - - sala nr 6 (ulica Uczniowska, budynek główny)
5A i 6A – p. Marzanna Krawiec - sala nr 33 (ulica Lipowa, budynek czerwony)
7A – p. Justyna Atrachimowicz - sala nr 10 (ulica Uczniowska, budynek główny)
7B – p. Elżbieta Demidow - sala nr 12 (ulica Uczniowska, budynek główny)
8A – p. Maria Swatkowska - sala nr 2 (ulica Uczniowska, budynek główny)

Zakończenie spotkań w klasach przewiduje się na godzinę 9:40.


Chociaż do pierwszego dzwonka jeszcze troszkę, chcieliśmy już dziś poinformować, że uczennica klasy VII Julia Zwierzańska otrzymała wyróżnienie w powiatowym konkursie literackim pn. „Nasza ziemia, nasz dom – pamiętnik pokoleń – Nasze dziedzictwo”.

Na konkurs wpłynęło 65 prac, w tym 35 prac w kategorii „szkoła podstawowa” oraz 30 prac w kategorii „szkoła ponadpodstawowa”. Komisja Konkursowa na posiedzeniu w dniu 5 sierpnia br. ustaliła zwycięzców i wyróżnionych.

14 września w Legnicy będzie miała miejsce podniosła uroczystość podczas której zostaną wręczone nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Z tego miejsca gratulujemy Julce i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu uczennicy naszej szkoły.


Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim, ul. Uczniowska 11, 59-620 GRYFÓW ŚLĄSKI, tel./fax. (+48) 75 781 32 69, e-mail: sp2gryfow@gmail.com lub sp2gryfow@v-net.pl
Wróć do spisu treści