Z życia szkoły [2] - Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim
im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej
Przejdź do treści
Z życia szkoły w roku szkolnym 2021/22

(Kliknij na grafikę, aby zobaczyć więcej)

W piątek 14.01.2022r. - fotograf w naszej szkole  Prosimy o zapoznanie się z ofertą.

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jak być Lemem"
Został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny: „Być jak Lem” zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Edukacji w Lwówku Śląskim.

Z 55 osób, które  wzięły udział, Jury przyznało:
Emilii Sieradzkiej z klasy V - IV miejsce
Annie Nowak z klasy VII B- WYRÓŻNIENIE
Danielowi Steckiemu z klasy VII A- WYRÓŻNIENIE

Gratulujemy!!!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Wystawa prac plastycznych Emilii Tyszkowiec
W dniu 13 grudnia 2021 r.  w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim wystawiono prace Emilii Tyszkowiec.  

Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor Szkoły Pani Anna Pląskowska w obecności: Pani Justyny Atrachimowicz, Pani Elżbiety Demidow, Pani Marty Pleszkun i Pani Agnieszki Burbul oraz klas: 4a, 7a i 8a.

Emilia zaprezentowała rysunki postaci wykonane ołówkiem i cienkopisami. Wystawę wyeksponowano w szkolnej bibliotece

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Wesołe Gryfiki z wizytą w szkole
Piękna jest radość w święta,
ciepłe są myśli o bliskich.
Niech pokój, miłość i szczęście
otoczą dziś nas wszystkich...

🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲🎄🌲

Z życzeniami bożonarodzeniowymi w zimowy chłodny piątek 10 grudnia 2021 r. przybyły do nas Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Wesołe Gryfiki", które powitała Pani Dyrektor Anna Pląskowska. Dzieci oprócz pięknych życzeń podarowały również piękną karteczkę i stroik.

Wszystkie Gryfiki na pożegnanie otrzymały prezenciki - niespodzianki.

Zdobienie pierników przed Bożym Narodzeniem 2021
W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia  dzisiaj uczniowie klas: 7b i 7a dzięki uprzejmości i pomocy Pana Piotra Bigusa miło spędzili czas, zdobiąc pierniki.
Smakołyki były tak pyszne i piękne, że zostało po nich już tylko wspomnienie...

Witaj Święty Mikołaju
Dziś od rana wszystkie dzieci spoglądały przez okna sal lekcyjnych, w oczekiwaniu na gościa z dalekiej północy. Nareszcie na szkolnym boisku rozległo się głośne "Hoł, hoł, hoł!", a naszym oczom ukazał się ON - Święty Mikołaj we własnej osobie. Wraz z nim pojawili się pomocnicy - Elf i Renifer. Czekali na nas w śnieżnej zawierusze w towarzystwie przesłodkich, puchatych alpak.

Uczniowie byli zachwyceni widokiem tych magicznych gości w zimowej scenerii. Każde grzeczne dziecko (a jak się okazało -  tylko takie są w naszej szkole) otrzymało zasłużony prezent. Wszyscy mieli szansę na krótką pogawędkę z Mikołajem, a także z uśmiechniętym Elfem i Reniferem. Uczniowie z chęcią głaskali alpaki, przytulali się do nich i karmili marchewkami. Te urocze zwierzaki wpasowały się doskonale w mikołajkowy klimat i skradły nasze serca.

Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć z naszymi gośćmi. Ten magiczny dzień wszyscy zapamiętamy na długi czas.
Serdecznie dziękujemy Ci za przybycie - kochany Święty Mikołaju.

Dziękujemy uśmiechniętym i uroczym pomocnikom - Elfowi- Pani Monice Błauciak oraz Reniferowi - Pani Darii Delost

Dziękujemy Pani Justynie Michałek za możliwość obcowania z cudownymi alpakami - Hodowla Alpak-Alpaki z Proszówki

Pani Darii Delost Delost Daria Fotografia  dziękujemy za uwiecznienie tego niezwykłego dnia na cudownych fotografiach.

Wycieczka na basen
Zjeżdżalnie, jaccusi i basen to atrakcje, z których mogli skorzystać uczniowie klasy 2a podczas piątkowego wyjazdu na basen do Aquaparku w Świeradowie Zdroju. Była to dla naszych małych pociech świetna okazja do spędzenia wolnego czasu z rówieśnikami no i oczywiście doskonała zabawa podczas wodnych szaleństw, których na pewno nie brakowało!

Wszystkim uczestnikom wyjazdu bardzo dziękujemy za tak miłe popołudnie!
- mgr Anna Gajewska
- mgr Krzysztof Babiak

Opowieść Wigilijna 2021
W dniu 01 grudnia 2021 roku już o 08:00  uczniowie klas IV - VIII wraz z wychowawcami wyruszyli do Jeleniej Góry, by w Teatrze  im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze obejrzeć świąteczy, przepięknyny spektakl "Scrooge. Opowieść wigilijna".

Jedna z uczennic klasy ósmej tak odebrała przedstawienie:
"Osobiście podobało mi się, kiedy Scrooge zmienił się i stał się dobrym człowiekiem. Mogliśmy oglądać wspaniałe kreacje aktorów. Spektakl rozpoczął się sceną, w której w dzień Wigilii Bożego Narodzenia Scrooge i Bob siedzą w zimnym kantorze i pracują, a zakończył się odwiedzinami "nowego" Scrooge'a na wigilijnym obiedzie u siostrzeńca. Spektakl dał mi i moim kolegom wiele do myślenia i zakończył się wielkimi brawami.
Widzowie z naszej szkoły mocno zaangażowali się w odbiór przedstawienia, było to widać i słychać.
Wielu chciałoby obejrzeć je jeszcze raz.

Wyjazd wprowadził nas w przedświąteczne oczekiwanie na Boże Narodzenie.

Zbiórka karmy dla schroniska
Zakończyliśmy zbiórkę karmy i innych niezbędnych produktów dla szczeniąt i kociąt przebywających we wrocławskim schronisku GRUPA RATUJ.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pokazując, że los porzuconych zwierząt mocno ich obchodzi.
Część podarków już w piątek dotarła do celu. Dzisiejsza poniedziałkowa zbiórka zostanie dostarczona do schroniska wkrótce.

WSZYSTKIM bardzo dziękujemy
- Klasa 7 B

Szkoła do hymnu - 2021

Narodowe Święto Niepodległości - 2021
10 listopada 2021r. uczniowie klas młodszych świętowali 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieci przyłączyły się do akcji "Szkoła do hymnu" i o godz. 11:11 odśpiewały cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Ponadto w każdej z klas tego dnia odbyły się zajęcia o tematyce patriotycznej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z tego dnia.

Szkoła do hymnu - 2021
W klasach I-III o symbolicznej godzinie 11:11 został uroczyście odśpiewany hymn państwowy - "Mazurek Dąbrowskiego". Dzieci również uczciły Narodowe Święto Niepodległości przez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Dyktando Niepodległościowe - 2021
Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości wszyscy uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w IV SZKOLNYM DYKTANDZIE PATRIOTYCZNYM.  

W ten sposób dajemy wyraz pamięci wszystkim, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce, mówić i pisać w języku polskim, cieszyć się kulturą i tradycją kraju nad Wisłą.

Niezwykły świat wierszy Juliana Tuwima
Na piątkowej lekcji języka polskiego kl. IV przeniosła się na chwilę w niezwykły świat wierszy Juliana Tuwima.
W tym dniu wszyscy uczniowie wzięli udział w klasowej recytacji wiersza pt. „Spóźniony słowik”.
Dodatkiem do pięknie przygotowanej recytacji były również samodzielnie wykonane plakaty nawiązujące do treści wiersza oraz odświętne stroje.
Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za przygotowanie się do tego dnia.

Szkoła pamięta...
Uczniowie klas I-III przyłączyli się do trzeciej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta". Jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności oraz nawiązanie do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Klasy podjęły następujące działania:
IA - uczniowie wykonali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych
IB - uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której zapoznali się z tradycją i symboliką świąt zadusznych oraz wykonali tematyczne prace plastyczne
II A i II B - przyłączając się do akcji „Szkoła Pamięta”  upamiętniającej  tych, którzy odeszli, uczniowie odwiedzili Izbę Pamięci Narodowej, która znajduje się w naszej szkole. Uczniowie oglądali pamiątki po weteranach wojennych, eksponaty mundurów, dokumentów, czasopism, zdjęć. Odwiedzając takie miejsca z uczniami, zwracamy uwagę młodych pokoleń na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności
III A - uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną,, Historia Gryfowa Śląskiego laserem pisana".

Próbny alarm przeciwpożarowy w szkole
W ostatnim tygodniu października w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników szkoły. Młodzież naszej szkoły szybko opuściła budynki szkoły i zgromadziła się na boisku szkolnym.

Próbny alarm przeciwpożarowy odbył się pod czujnym okiem Strażaków Państwowej Straży Pożarnej ze Lwówka Śląskiego. Młodzież szkolna i pracownicy mieli okazję przypomnieć sobie jak należy się zachować w trakcie alarmu przeciwpożarowego, co z całą pewnością poprawi bezpieczeństwo przeciwpożarowe w naszej szkole.

Po alarmie Panowie Strażacy udostępnili do zwiedzania wóz bojowy i pokazali sprzęt służący do gaszenia pożarów i ratowania życia ludzkiego podczas wypadków.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Zbiórka elektrośmieci
W miesiącu październiku w ramach akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" odbyła się zbiórka elektrośmieci. Zebrano 500 kilogramów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zużyty sprzęt przekazano do firmy utylizującej elektrośmieci.

Aktywny udział w gromadzeniu i przenoszeniu na boisko szkolne elektrycznego złomu wzięli uczniowie i pracownicy naszej szkoły.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

"Władysław Stanisław Reymont coraz mniej nieznany..."
W trakcie projektu, realizowanego we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gryfowie Śląskim, w ramach programu Narodowego  Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021” dofinansowanego  ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w piątek 29 października 2021 r. miała miejsce trzecia odsłona „Gryfowskiego Czytania Wielkich Dzieł Literackich Literatury Polskiej” – Władysław Stanisław Reymont „Chłopi” – część I Jesień.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim oraz klasy 8 a ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfowie Śląskim mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać frapującego wykładu Pani Anny Pląskowskiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfowie Śląskimna  temat życia i twórczości Władysława Stanisława Reymonta, ze  szczególnym  uwzględnieniem dzieła za, które dostał Nagrodę Nobla –  „Chłopów”. Ważną częścią spotkania z Panią Dyrektor była prezentacja multimedialna ukazująca dorobek nieistniejącej już Szkoły Podstawowej  w Uboczu, noszącej imię Władysława Stanisława Reymonta, która przez  blisko 20 lat należała do „Ogólnopolskiej Federacji Szkół  Reymontowskich”.
Zmiany zachodzące w obrębie stanu chłopskiego w II połowie XIX wieku przedstawił nauczyciel ZSOiZ – Pan Mieczysław Gnach.
Nasze spotkanie zakończyło się zwiedzaniem „Izby Pamięci Reymontowskiej”.

Przez kolejne trzy spotkania w przyjaznych murach Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gryfowie Śląskim, ważną rolę odegrał Pan Waldemar  Pasternak, który zajmował się wizualizacją prezentacji multimedialnych oraz dokumentowaniem fotograficznym przedsięwzięcia.
Wyrażamy nadzieję, że spotkania w Szkole Podstawowej Nr 2,  przybliżające rolę i znaczenie chłopów polskich w tworzenie nowoczesnego  narodu polskiego, będą w niedalekiej przyszłości kontynuowane już, poza  formalną stroną projektu.

Domki dla owadów
Dwoje uczniów z klasy 5 oraz jeden uczeń z klasy 8, przy wsparciu Rodziców, zbudowali "domki dla owadów".  Schronienia zostały zainstalowane na terenie Naszej Szkoły. Oby zwierzęta zdążyły wprowadzić się przed zimą.

Ślubowanie klas pierwszych
Ślubujemy...    
Dnia 14 października 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania oraz ślubowania uczniów klas pierwszych. Do grona braci szkolnej przyjęliśmy wychowanków klas 1A i 1B.

Dzieci wystąpiły w krótkim programie artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem wychowawców - Pani Danuty Sieradzkiej i Pani Małgorzaty Kubaj oraz prowadzącego spotkanie - Pana Krzysztofa Złocika.

Po zaprezentowaniu przez dzieci swoich talentów, Pani Anna Pląskowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim, dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Z widowni kibicowali im ukochani rodzice. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Olgierd Poniźnik - Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski, który skierował w stronę pierwszoklasistów słowa uznania oraz serdeczne życzenia, a także przekazał wspaniałe upominki.

Symboliczny próg szkoły najmłodsi uczniowie przekroczyli po wypiciu nektaru odwagi oraz połknięciu pigułki mądrości. Na zakończenie czekały na dzieci wspaniałe prezenty oraz poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim przybyłym. Ten dzień z pewnością zapisze się w pamięci każdego dziecka jako wspaniały i wyjątkowy.

Relacja zdjęciowa: Delost Daria Fotografia - DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/22
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej ma nową przewodniczącą!

W wyborach przeprowadzonych 13 października 2021, największą ilość głosów zdobyła Anna Nowak, - uczennica klasy 7B, a na zastępcę wybrano Piotra Barszczowskiego – ucznia klasy 8A.

Gratulujemy!!!

Wycieczka do Jeleniej Góry
Uczniowie klasy 5 i 6 Szkoły Podstawowej nr 2 w dniu 05 października uczestniczyli w wycieczce klasowej do Jeleniej Góry.

Głównymi punktami programu wycieczki były: lekcja muzealna poświęcona historii regionu, poznawanie zasobów zasobów Muzeum Karkonoskiego oraz zabawa w parku trampolin.

PS. W tle na zdjęciach absolwent naszej szkoły Marian PukackiŻyczenia dla p. Alicji Celejowskiej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim, ul. Uczniowska 11, 59-620 GRYFÓW ŚLĄSKI, tel./fax. (+48) 75 781 32 69, e-mail: sp2gryfow@gmail.com lub sp2gryfow@v-net.pl
Wróć do spisu treści