Z życia szkoły [2] - Oficjalna strona Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim
im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej
Przejdź do treści
Z życia szkoły w roku szkolnym 2020/21

Czytamy lektury i bawimy się
Uczniowie klas szóstych nie tylko czytają lektury, ale i potrafią pokazać, że nauka może być zabawą.

W związku z tym klasa VI B przygotowała gry dydaktyczne, lekturę w pudełku i memy na podstawie książki "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Taka forma pracy pozwala utrwalić wiadomości związane z lekturą. To również możliwość spędzenia wolnego czasu (zachowując reżim sanitarny) z kolegami z klasy (niektóre prace powstawały przy współpracy kilku osób), a potem miło spędzić czas z rodzeństwem, rodzicami, wykorzystując na przykład przygotowane gry dydaktyczne. Można się po prostu dobrze bawić, ucząc.

Podobne zadanie już realizują uczniowie klasy VI A na podstawie lektury "Tajemniczy ogród".
- mgr Elżbieta Demidow

Mistrzowie czytania z 1B
09 marca 2021 roku odbył się w klasie IB klasowy konkurs pięknego czytania wybranego tekstu na czas. Do konkursu zgłosiło się 6 dziewczynek. Po krótkiej zachęcie dołączyło 3 chłopców, ale jeden w ostatniej chwili się wycofał.

Wysokimi umiejętnościami wykazały się dziewczynki. I miejsce zajęła Milenka Błaszkowska, która przeczytała tekst w ciągu 26 sekund. II miejsce zajęła Agnieszka Patapenka 29 sekund, III miejsce Hania Kurek 30 sekund, IV miejsce Julia …..58 sek. Pozostałe miejsca uzyskały czas 1,07 min., 1,15min, 2,07min, 3,02min.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.
- mgr Alicja Celejowska

Dzień Kobiet 2021 w klasie 3A
8 marca z okazji Dnia Kobiet w klasie III A odbyła się mała uroczystość. Chłopcy złożyli swoim koleżankom życzenia i wręczyli upominki. W radosnej atmosferze wszyscy spędzili czas przy słodkim poczęstunku.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Dzień Kobiet 2021 w klasie 1B i 1A
Dnia 8 marca 2021 roku w klasie IB i 1A odbyła się mała uroczystość związana z Świętem Dnia Kobiet. Małe kobietki otrzymały od chłopców prezenciki, z których były bardzo zadowolone. W tym dniu mieliśmy także dwoje solenizantów, kończących 8 lat. Były życzenia, zabawy, słodki poczęstunek, odśpiewano również pięknie 100 lat.

Wszystkie Kobietki dziękują za prezenty i pamięć.
- mgr Alicja Celejowska

Dzień Kobiet 2021 w klasie 6B
Dzisiaj na lekcji w klasie VI B było bardzo świątecznie. Okazją do wyjątkowej lekcji i niepowtarzalnego spotkania online stał się obchodzony 08 MARCA - DZIEŃ WSZYSTKICH KOBIET.
Chłopcy nie mogli wręczyć kwiatka osobiście, więc przygotowali śpiewane życzenia, do których dołączyli własnoręcznie wykonaną laurkę i prezentację multimedialną o Paniach. Potem obdarowali dziewczęta piosenkami. Motywem przewodnim były oczywiście Kobietki :)

Uśmiechy na twarzach koleżanek i podziękowania skierowane w stronę chłopców świadczą, że się kolegom niespodzianka udała.

Chłopcy z klasy VI B składają najserdeczniejsze życzenia WSZYSTKIM PANIOM pracującym w Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

Konkura na drzewo genealogiczne
Klasowy konkurs plastyczny ,,Drzewo genealogiczne mojej rodziny". Konkurs miał na celu zachęcenie uczniów kl II do poznania swoich przodków. Zadaniem uczestników było przedstawienie historii swojej rodziny w graficznej formie drzewa genealogicznego dowolną techniką plastyczną.

Prace oceniała społeczność uczniowska - uczniowie klasy Ia, Ib, II a i III a. Przyznano dwa I miejsca. Zwycięzcy otrzymali dyplom i nagrodę książkową. Są nimi Julia Góralska, Kasjan Emme. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy za udział w konkursie.
Gratuluję. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
- mgr Agnieszka Gumieniak

Karnawał inny, niż zawsze w 2a
Co się dzieje w klasie II? Oj dzieje się, dzieje! Karnawał nieco inny niż zawsze. Aby sprostać zadaniom dzieci wcielały się w różne role m.in  matematyka, ortografka, instruktora tańca oraz plastyka. Nie zapomnieliśmy również o drobnej słodkości w tłusty czwartek. Pączki były pyszne.

Wybraliśmy się także do Krainy Lodu, aby poznać życie pingwinów. Nasze boisko przez chwilę zamieniło się w Antarktydę, a my budowaliśmy zagrodę ze śnieżnych kul. Na zakończenie naszej przygody z lekturą,, Zaczarowana zagroda " uczniowie wykonali piękne makiety. To nie wszystko! W naszym klasowym laboratorium wykonaliśmy doświadczenia z wodą,, Wędrująca woda",, Deszczowa chmura". Radości, uśmiechów, zdziwienia było wiele.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
- mgr Agnieszka Gumieniak

Światowy Dzień Kota
Kochane kociaki
Dnia 17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. W tym dniu dzieci z  klasy IB opowiadały o swoich ulubieńcach, oglądały film edukacyjny „Jak okazać kotu miłość?”, poznawały zasady prawidłowej opieki nad czworonogiem oraz rysowały swoich pupili. Kochajmy swoje zwierzaczki i dbajmy  codziennie o nie, nie tylko od święta.
- mgr Alicja Celejowska

O miłości... do pasji
W klimacie walentynkowym zakończyliśmy kolejny tydzień nauki. Uczniowie klasy IV w ramach zbliżającego się święta opowiedzieli o swojej największej miłości. A mowa tu o miłości… do pasji i zainteresowań.
 

W ramach zajęć z wychowawcą odbyła się pogadanka na temat tego, czym uczniowie lubią zajmować się w wolnych chwilach, czym się interesują i czemu najchętniej poświęcają swój czas.
 

Uczniowie przygotowali plakaty, dzięki którym mogli pochwalić się swoimi zainteresowaniami. W tym trudnym czasie bardzo ważne jest to, aby poświęcać czas na to, co sprawia nam radość, co powoduje, że możemy oderwać się od monotonnej rzeczywistości i z nowym, świeżym spojrzeniem realizować cele i marzenia.
- mgr Elżbieta Demidow

Bal Karnawałowo - Walentynkowy w klasach 1A i 3A  - 12.02.2021 r.
BAL KARNAWAŁOWO - WALENTYNKOWY w klasie I A zaszczycili swoją obecnością: Pikachu, Lisek, Jednorożec, Policjant, Kościotrup, Zorro, Czerwony, Kapturek, Elza, Kotek, Ninja, Kotek, Piratka, Wonder Woman, Jack Sparrow. Podczas zabawy pierwszoklasiści świetnie się bawili. Było słodko i wesoło.
 
 
Równie wesoło było w klasie III A. Zabawa Walentynkowa w klasie III a, przebiegała w atmosferze tańców, zabaw i konkursów. Podczas Zabawy Karnawałowej trzecioklasiści mieli trzy imprezy w jednym.Tłusty Czwartek, Walentynki i Zabawę Choinkową.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Bal Karnawałowy, Tłusty Czwartek i Walentynki w klasie 1B  - 11.02.2021 r.
Trzy w jednym
 
Dnia 11.02.2021 roku klasa I B ochoczo hasała podczas klasowej imprezy, a raczej trzech. W tym dniu odbył się Bal Karnawałowy, Walentynki i Tłusty Czwartek. Nie zabrakło więc przebierańców, walentynkowych słodkich serduszek oraz tych z życzeniami, dobrej muzyki i wyśmienitych pączków. Wszyscy bawili się doskonale w udekorowanej samodzielnie przez dzieci klasie. Ponadto dziewczynki urządziły kącik malowania twarzy, Pani zajęła się organizacją zabaw, a Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zaangażowanie.
 
- mgr Alicja Celejowska

Dzień Bezpiecznego Internetu - 09.02.2021 r.
Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

Na zajęciach rozwijających kompetencje cyfrowe, uczniowie z klasy VI b brali aktywny udział w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Na zajęciach z informatyki, uczniowie wykonali prezentacje multimedialne pt.: Bezpieczny Internet i grafikę internetową pt.: Dzień Bezpiecznego Internetu.

Tematyka zajęć omawiana w trakcie zajęć to:
1. Agresja w sieci-praca metodą warsztatową
2. Jak radzić sobie z agresją słowną?
3. Jak zadbać o swój wizerunek w sieci?
4. Wyszukiwanie informacji na temat NETYKIETY
5. Tworzenie zbioru zasad dotyczących dobrego zachowania w Internecie

Zapraszam do obejrzenia grafik komputerowych wykonanych przez uczniów.
- mgr Anna PląskowskaDzień Bezpiecznego Internetu: Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w mediach społecznościowych.

Większość działań na platformach społecznościowych opiera się o nasze prywatne dane, począwszy od rejestracji, udostępniania zdjęć, postów, aktualności z życia, dołączania do wydarzeń i różnego rodzaju grup. Nasze dane są bardzo atrakcyjne dla cyberprzestępców. Dlatego warto wiedzieć, jak zarządzać ustawieniami bezpieczeństwa i prywatności na swoich kontach, aby nasze dane były odpowiednio chronione.
– powiedział Marek Zagórski, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo w mediach społecznościowych

Korzystając z mediów społecznościowych, warto pamiętać o kilku "złotych" zasadach bezpieczeństwa.

• Utwórz silne hasło. Konto w serwisie społecznościowym zabezpiecz niepowtarzalnym i odpowiednio długim hasłem. Wielu użytkowników korzysta z tego samego hasła do wielu kont. To niedobrze. Każde hasło powinno być nie tylko silne, ale też niepowtarzalne.

• Ogranicz dostęp do konta. Uaktywnij dwuskładnikowe uwierzytelnianie na wszystkich swoich kontach. Można z niego korzystać w większości serwisów społecznościowych.

• Tylko prawdziwi znajomi. Dodawaj do listy znajomych wyłącznie osoby, które rzeczywiście znasz i którym ufasz. Pamiętaj, że przyjmując nową osobę do grupy swoich znajomych najczęściej domyślnie udostępniasz jej swoje prywatne zdjęcia oraz informacje o sobie.

• Korzystaj tylko z oficjalnych aplikacji sieci społecznościowych. Aplikacje pobieraj wyłącznie z oficjalnych sklepów, np. Google Play dla Android, App Store dla iOS i Microsoft Store dla Windows.

• Dbaj o prywatność. Praktycznie wszystkie serwisy społecznościowe posiadają rozwiązania zwiększające prywatność – aktywuj je.

• Używaj programu antywirusowego. Dobry program antywirusowy zatrzyma złośliwe oprogramowanie, zanim jeszcze zostanie ono pobrane do systemu.

Najpopularniejsze przeglądarki internetowe ostrzegają o podejrzanych stronach internetowych – poważnie traktuj takie ostrzeżenia i nie odwiedzaj tych stron. Mogą zawierać złośliwe oprogramowanie, które umożliwi przestępcom przejęcie kontroli nad Twoim urządzeniem.

Jak chronić się przed cyberatakami? Więcej informacji znajdziesz w poradniku: https://www.telepolis.pl/images/2021/02/Jak-chronic-sie-przed_cyberatakami-poradnik.pdf

Kreatywne zabawy ze śniegiem
A to nasi najmłodsi uczniowie z klasy I, którzy w ramach projektu "Rozwijamy kompetencje kluczowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfowie Ślaskim", na zajęciach przyrodniczych " Świat wokół nas " metodą eksperymentu, świetnie się bawią, a przy okazji uczą i poznają tajemnice "Pani Zimy".
 
Kreatywność i eksperymentowanie to ulubione zajęcia naszych maluchów.

Dzień Pozytywnego Myślenia - 2021 r.
W Dzień Pozytywnego Myślenia, chcemy wszystkich poinformować, że uczniowie klasy IV A już od tygodnia są w bardzo dobrym nastroju. Otóż podczas ostatnich zajęć koła literackiego, które odbywają się w poniedziałki, czwartoklasiści musieli najpierw pięknymi słowami opisać własne zwierzątko, a potem je pokazać.

To była wyjątkowo radosna lekcja, bo "milusińscy po prezentacji już do końca uczestniczyli w zajęciach razem z uczniami.
- mgr Elżbieta Demidow

Piszemy Listy dla Ziemi - 2021 r.
Uczennica klasy czwartej Sara Karaczun  otrzymała nagrodę za udział w Ogólnopolskim  Konkursie „Listy dla Ziemi”

W październiku w ramach działań ekologicznych, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim brali  udział  w Ogólnopolskim Konkursie: „Najpiękniejszy List dla Ziemi”.

Uczniowie z klas starszych i młodszych  na specjalnych kartkach pisali listy, skierowane do różnych odbiorców, uwzględniając  w nich problemy Naszej Planety.
Zgodnie z wymogami konkursu, tylko jedna praca mogła reprezentować Szkołę. Spośród wszystkich listów  Jury wyłoniło najciekawszą pracę w szkole  - Sary Karaczun - uczennicy klasy 4.   Jej list został  wysłany w formie skanu na Ogólnopolski Konkurs  „Najpiękniejszy List dla Ziemi 2020” i uzyskał nagrodę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
mgr Alicja Celejowska

Dzień Babci i Dziadka - 2021 r.
Dziś mojej Babci życzenia złożę,
w wiązankę kwiatów serduszko włożę
i wiem, że bardzo będzie się cieszyć,
kiedy zobaczy, że do niej śpieszę.
Moja Babunia najlepsza w świecie,
wszystkim Wam powiem, bo Wy nie wiecie!
Ja babcię kocham, ściskam za szyję,
niech będzie zdrowa i sto lat żyje!
 
Życzenia i bukieciki z okazji
Dnia Babci i Dziadka - życzy klasa IA, klasa II A oraz klasa VI A

(Kliknij na grafikę aby wyświetlić dokument)

Czytać każdy może, czyli wyzwanie czytelnicze w 2021 r.
Startujemy w naszej szkole z wyzwaniem czytelniczym pod hasłem "Czytać każdy może", w którym udział jest oczywiście dobrowolny.
Pamiętajcie, czytanie uszlachetnia i pokazuje inne światy...

Jak mawiał Umberto Eco - "Kto czyta książki, żyje podwójnie".

NAGRODĘ/Y FUNDUJE organizator:)
Na czym to polega? Czytacie, prowadzicie notatki. Krótką recenzję po przeczytaniu książki wysyłacie na mojego maila, którego WSZYSCY znacie.

Półfinał w czerwcu, finał w grudniu.

ZGŁOSZENIA przyjmuję - patrz Meet, mail, messenger:)
do 08 STYCZNIA 2021 r.

Nie siedźcie przez telewizorem, komputerem, spędzajcie czas wolny z książką. Czytać warto!!!
Zatem w styczniu sięgamy po książkę z imieniem w tytule.
Gdyby zdarzyły się problemy ze znalezieniem literatury w danym miesiącu, pomogę, wystarczy do mnie się odezwać.

Powodzenia!
Elżbieta Demidow

Jak upłynął rok 2020 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej
w Gryfowie Śląskim?

(Kliknij na grafikę aby zobaczyć powiększenie)

Karteczkowo
Karteczkowo..... w Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim. Tym razem w rolę uczniów wcielili się pracownicy szkoły. Wykonane z sercem karteczki metodą scrabbooking, powędrowały do naszych przyjaciół w kraju i za granicą. Jestem pełna podziwu dla nowych odkrytych talentów.

Dziękuję za aktywną i twórczą pracę, która dostarczyła wiele pozytywnych emocji.
- mgr Anna Pląskowska

Świąteczne ozdoby w szkole
W naszej szkole, jak i przed budynkiem na ulicy Uczniowskiej są piękne dekoracje i iluminacje świąteczno-noworoczne wykonane przez nauczycieli i pracowników administracji i obsługi.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, chcieliśmy stworzyć namiastkę atmosfery świątecznej. Smutno jest bez Was , ale my jesteśmy tu cały czas, bo wokół szkoły i wokół Was krążą nasze myśli. Mamy nadzieję, że szybko zamienimy monitory komputerów na szkolną tablicę, że niebawem zobaczymy się w klasach

Bezpieczne ferie zimowe


Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim, ul. Uczniowska 11, 59-620 GRYFÓW ŚLĄSKI, tel./fax. (+48) 75 781 32 69, e-mail: sp2gryfow@gmail.com lub sp2gryfow@v-net.pl
Wróć do spisu treści