Slide Background
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22
W pięknie słoneczny piątek, czyli 24 czerwca, po dwóch latach pandemii, która uniemożliwiła spotkanie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej uczniów i nauczycieli, babć, dziadków, rodziców, tak w tym roku punktualnie o 09:00 wszyscy zebrali się właśnie w tym miejscu i wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2021/2022.
 
Nad całością czuwał przewodniczący szkoły – Piotr Barszczowski, uczeń klasy VIII, który również w imieniu wszystkich koleżanek i kolegów podziękował nauczycielom za trud nauczania i pożegnał całą społeczność szkolną.
 

Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom wręczyła pani Dyrektor Anna Pląskowska w towarzystwie wychowawców klas.

 
Następnie trzecioklasiści pod batutą pani Agnieszki Gumieniak przepiękną piosenką o wakacjach wprowadzili wszystkich w letni nastrój.
 
Na koniec pani Dyrektor życzyła wszystkim obecnym spokojnych, słonecznych i bezpiecznych WAKACJI.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Kamizelki i odblaski od Strażaków z OSP w Gryfowie Śl.
Dnia 23 czerwca 2022r. gościliśmy w naszej szkole strażaków z jednostki OSP Gryfów Śląski . W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1a oraz 1b. Druhowie przypomnieli dzieciom o niezwykle ważnych, w szczególności w czasie wakacji, zasadach bezpieczeństwa oraz zaprezentowali swój wóz oraz sprzęt bojowy.

Na zakończenie spotkania każdy z uczniów otrzymał od strażaków prezent.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i bezcenną lekcję bezpieczeństwa.

Piknikowo przed wakacjami
Tak się działo dnia 23.06.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim.

Piknikowo, sportowo, wakacyjne, kolorowo… CZADOWO!

Klasa 1A w Wiosce Gryfa
Dnia 21 czerwca uczniowie kl.1A gościli w Proszówce – Wiosce Gryfa. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kaligrafii, poznali legendy o zamku Gryf i Kapliczce Leopolda, wiele radości dostarczyło spotkanie z Gryfem.

Kolejnym etapem był Quest – Wyprawa Odkrywców. Podczas gry terenowej dzieci rozwiązywały zagadki, dotarły do kapliczki i odnalazły skarb. W nagrodę odwiedziły alpaki. Po zmaganiach terenowych czekała na nie Uczta Gryfa. Potem zaś rywalizowały w swoich drużynach w grach na placu zabaw. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe certyfikaty i upominki.

Serdecznie dziękujemy paniom ze Stowarzyszenia Rozwoju Proszówki za niezapomnianą przygodę, w której mogliśmy uczestniczyć w Proszówce -Wiosce Gryfa i za ciekawą lekcję historii o naszej okolicy – uczniowie kl.1A wraz z wychowawczynią Danutą Sieradzką

Klasa 1B na Ranczu Grapa
Nie ma nic cenniejszego niż wspólnie spędzony czas. A właśnie dnia, 22 czerwca 2022r., klasa Ib mogła się o tym przekonać.

 
Wybraliśmy się wspólnie na ranczo „Grapa” w pobliżu Pielgrzymki. Dopisywały nam humory, dopisywała również pogoda – było idealnie!  Mogliśmy obcować z naturą w środku lasu, spędzić czas z wieloma zwierzakami, karmiąc je i głaszcząc, wyszaleć się w małpim gaju no i oczywiście nacieszyć się sobą nawzajem przed wakacyjnym rozstaniem.

Oby takie szczere uśmiechy jak dziś, gościły na naszych twarzach jak najczęściej Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom zaangażowanym w organizację naszego wyjazdu.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Delost Daria Fotografia.

Wycieczka do Pragi
W ten przepięknie słoneczny wtorek, 21 czerwca, klasy: 7A, 7B i 8A wraz z wychowawczyniami: panią Justyną Atrachimowicz i panią Elżbietą Demidow wybrały się na jednodniową wycieczkę, której celem było zwiedzanie stolicy Czech – Pragi.

Jak było? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dzień klapka i sandała
Wakaaacjeeee, wkrótce wakaaacjeeee… a 20.06.2022 r. w naszej szkole był DZIEŃ KLAPKA I SANDAŁA.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Pasowanie na Czytelnika
14 czerwca 2022 roku w bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie na Czytelnika najmłodszych uczniów naszej szkoły. Celem uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na Czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV i V, wysłuchali również piosenki. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając książkę.
Wszyscy uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor najgrubszą księgą dokonała pasowania każdego z uczniów. Na zakończenie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Gminny konkurs recytatorski pt.: „Wkrótce letni czas”
3 czerwca 2022 roku laureaci naszego szkolnego konkursu recytatorskiego reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wkrótce letni czas” w Szkole Podstawowej nr 1.

W kameralnym gronie wszyscy uczestnicy zaprezentowali się rewelacyjnie. Kornelia Bocian z klasy 3A zajęła III miejsce, Wiktoria Tonia z klasy 2A i Paweł Fryc z klasy 2B zdobyli wyróżnienia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień dziecka 1.06.2022 r
Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie.

W tym roku, w Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim,  Dzień Dziecka upłynął w błogiej, letniej atmosferze. Wszyscy uczniowie spotkali się na boisku, by wspólnie spędzić czas i cieszyć się tym dniem. Nie brakowało śmiechu i wspólnych wygłupów.
Nauczyciele WF – p. Krzysztof Babiak oraz p. Krzysztof Złocik, przygotowali sportowe atrakcje dla wszystkich klas. Przybyli do nas Panowie z Lokalnej Inicjatywy Społecznej w Gryfowie Śląskim , którzy zorganizowali Szkolne Mistrzostwa w Mölkky, czyli kręgle fińskie. Ta gra skradła nasze serca już od pierwszej rundy! Serdecznie dziękujemy LIS Lokalna Inicjatywa Społeczna za przybycie, instruktaż i zarażenie nas pasją do Mölkky. Mamy nadzieję, że będą one stałym punktem sportowych rozgrywek w naszej szkole.
 
Równolegle z grą w kręgle, odbywał się turniej w unihokeja. Wszystkie rozgrywki podzielono na dwie kategorie – klas I-III i IV-VIII. W tym dniu rywalizacja odeszła na bok, cieszyliśmy się dobrą zabawą.
Dzięki Radzie Rodziców, nasze spotkanie dopełnił pyszny, iście letni poczęstunek, jakim były grillowane kiełbaski.
Na zakończenie tego dnia Pani wicedyrektor – mgr Alicja Kuźniarz, złożyła wszystkim obecnym dzieciom życzenia z okazji ich święta.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a dzieciom dziękujemy za zaangażowanie i chęć udziału w zabawie.

Wycieczka klas 1-3 do ZOO we Wrocławiu
Dnia 31 maja 2022r. klasy 1-3 z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. W programie zwiedzania było ZOO oraz rejs po Odrze. Nie obyło się bez małych komplikacji, ale nawet korek na autostradzie nie zepsuł nam tego dnia humorów.

Pierwszym punktem zwiedzania był Ogród Zoologiczny wraz z Afrykarium. Zwierzęta z różnych stron świata, piękna roślinność – coś niesamowitego! Bezpośrednio z ZOO udaliśmy się nad Odrę, skąd wyruszyliśmy w rejs widokowy. Zakończył się on na Ostrowie Tumskim, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć zabytkową część miasta.
Na zakończenie oczywiście zasłużony posiłek w McDonald’s, To był wspaniały czas, pełen wrażeń i  niezapomnianych widoków.

Szkolny konkurs recytatorski pt.: „Wkrótce letni czas”
Dnia 30 maja 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla klas I-III pt. „Wkrótce letni czas”. Wzięło w nim udział 24 recytatorów, którzy przygotowali utwory nawiązujące swoją tematyką do zbliżającego się lata i wakacji. Konkurs przebiegał w przyjaznej i miłej atmosferze, z widowni swoim koleżankom i kolegom kibicowały całe klasy. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór kandydatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestniczy prezentowali wysoki poziom.

Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała komisja w składzie: Pani wicedyrektor mgr Alicja Kuźniarz oraz  mgr Dorota Cierniak i mgr Monika Szyszko.
Wyłonieni zostali zwycięzcy:
I miejsce – Kornelia Bocian kl. IIIa
II miejsce – Wiktoria Tonia kl. IIa
III miejsce – Paweł Fryc kl. IIb.
To właśnie ci uczestnicy będą reprezentować naszą szkołę w gminnym etapie konkursu już 3 czerwca 2022r.
Komisja postanowiła wyróżnić dodatkowo pięciu uczestników:
Milena Pawluk kl. Ia
Hanna Tarczyńska kl. Ia
Anastazja Jaskuła kl. Ib
Klara Baszak kl. Ib
Lena Chołody kl. Ib.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu artystycznego i dziękujemy za udział w konkursie! Życzmy dalszych sukcesów.

Daniel Stecki zwycięzcą Powiatowego Konkursu Historycznego „Polska w okresie PRL-u”
W piątek, 27 maja 2022 r. w ZSOiZ w Gryfowie Śl. odbył się III Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska w okresie PRL-u (1944-1989)”. Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali: Maja Złotek z klasy VIII i Daniel Stecki z klasy VII A. Zwycięzcą konkursu w kategorii szkół podstawowych został Daniel Stecki.

Gratulacje.
Do konkursu uczniów przygotowała p. Marzanna Krawiec.

Klasa 1B recytuje w eliminacjach klasowych
Klasowe eliminacje do szkolnego konkursu recytatorskiego „Wkrótce letni czas” były dla klasy 1B wprowadzeniem w klimat wakacyjny. Już tak niewiele dzieli nas od lata! Wyzwanie, jakim było przygotowanie utworu o tematyce zbliżającego się lata, podjęło w klasie pięć dziewczynek. Wszystkim uczestniczkom poszło świetnie, dlatego każda z nich będzie mogła spróbować swoich sił w etapie szkolnym.

Już 30 maja 2022r. klasę 1B będą reprezentować: Klara Baszak, Matylda Błauciak, Lena Chołody, Anastazja Jaskuła i Zosia Witkowska. Gratulacje!

Klasa 2B recytuje
W klasie 2B odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski „Wkrótce letni czas”. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów. Wszyscy przygotowali wiersze o tematyce zbliżającego się lata i wakacji oraz ubrali się stosownie do tematyki wiersza.

Do etapu szkolnego wybrano 5 dzieci, które będą reprezentować klasę 30 maja 2022 roku w eliminacjach szkolnych. Wyróżnieni uczniowie to Hanna Kurek, Maja Kupisińska, Julia Suracka, Wiktoria Ułasewicz i Paweł Fryc. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
W ocenianiu recytatorów pomagała wychowawczyni Pani Dorota Cierniak. Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.

Życzenia dla Mam od klasy 2B
Życzenia dla Mam od klasy 2B
Wszystkim Mamom dziś składamy
serdeczne życzenia,
zdrowia, szczęścia, pomyślności…

Pomagamy innym
W naszej szkole trwa cały rok szkolny zbiórka zużytych baterii w ramach współpracy z Rebą. W tym roku dzięki uzbieranym i oddanym bateriom pomogliśmy dzieciom niewidomym z Lasek.
Przypominamy o zbiórce i czekamy na zapełnienie następnych pojemników
Sukcesy najmłodszych w Mistrzostwach Powiatu SZS w Trójboju Lekkoatletycznym
Dnia 18 maja 2022 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w zawodach klas I i II w ramach Trójboju Lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców Igrzysk Dzieci ( rocznik 2013 i młodsi  ).W rozgrywkach wystartowało około 130 zawodniczek i zawodników.

Drużyny naszej szkoły wróciły z zawodów z 3 ( klasa I) i 7 ( klasa II) miejscem.
Szczególne gratulacje należą się uczennicy klasy IB Lenie Chołody, która w indywidualnej klasyfikacji rocznika 2014 zajęła I miejsce, Anastazji Jaskule z klasy IB za zdobycie III miejsca oraz Adamowi  Askuntowiczowi z klasy 1A, który również zajął III w klasyfikacji chłopców rocznika 2014.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę i  życzymy dalszych sukcesów sportowych!