26 marca 2024r. szesnaścioro uczniów naszej szkoły z klas drugich i trzecich przystąpiło do szkolnego etapu konkursu organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody. Czworo z uczestników awansowało do etapu rejonowego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu dnia 11 kwietnia 2024r. Byli to: Leon Groberski – kl. IIa, Anita Ruszkiewicz kl. IIIa, Oliwier Misiewicz – kl. IIIa oraz Lena Chołody – kl. IIIb. Jest to debiut „Naszej Dwójki” w tym niezwykle ciekawym, acz trudnym konkursie, a wyniki naszych uczniów przysparzają powodów do dumy. Warto podkreślić, że do konkursu przystąpiły aż 22 dwie szkoły z powiatów bolesławieckiego, lwóweckiego i lubańskiego, a do etapu rejonowego przeszło 71 z ponad 520 startujących uczniów!

Dotarła do nas  wspaniała informacja – nasza uczennica Lena Chołody przekroczyła w etapie regionalnym wymagany próg punktowy i zakwalifikowała się do etapu finałowego, tym znalazła się w gronie 20 najlepszych przyrodników z naszego regionu! Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie! A będzie on niezwykłym przeżyciem, ponieważ Lena wybierze się na dwudniową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą po naszym regionie, w czasie której odbędzie się finał konkursu. TRZYMAMY KCIUKI!