Slide Background

Dnia 4 września 2023r. o godz. 9:00 społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby uroczyście rozpocząć rok szkolny 2023/2024. Dyrektor Szkoły – mgr Alicja Kuźniarz przywitała wszystkich zgromadzonych i życzyła wielu sukcesów w pracy i nauce.
Ważnym momentem dzisiejszej uroczystości było uczczenie pamięci zmarłej Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim –  mgr Anny Pląskowskiej. W swoim przemówieniu, mgr Alicja Kuźniarz podkreśliła, jak wyjątkową, pełną pasji i oddania dla swojej pracy osobą była Pani Anna Pląskowska, która na stałe wpisała się w historię lokalnej oświaty. Tę podniosłą chwilę cała społeczność szkolna zwieńczyła minutą ciszy.
Następnie ciepło przywitani zostali świeżo upieczeni pierwszoklasiści, którym otuchy przy pierwszym szkolnym wystąpieniu dodawała wychowawczyni – mgr Anna Gajewska.
Był również czas na serdeczne życzenia i gratulacje dla nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym świętują:  jubileusz pracy zawodowej – są to mgr Danuta Sieradzka i mgr Justyna Atrachimowicz; uzyskanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego – mgr Anna Gajewska.

Po uroczystym apelu wszyscy uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzymy uczniom wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy. Niech ten rok szkolny będzie dla was nie tylko wspaniałą edukacyjną przygodą, ale także niezapomnianym czasem spędzonym w gronie rówieśników.