23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Depresja to jedna z najgroźniejszych chorób dotykających współczesne społeczeństwo. Z roku na rok wzrasta liczba zachorowań i co szczególnie niepokojące – obniża się wiek osób chorujących. Badania pokazują, że nawet co 3 nastolatek w wieku 13-17 lat boryka się z zaburzeniami depresyjnymi. Choroba ta niestety często zostaje niewidzialna dla otoczenia, a osoby, które dotyka, zostają pozostawione same sobie. Dlatego tak niezwykle ważna jest psychoedukacja i wszelkie kampanie zwiększające świadomość otoczenia dotyczącą depresji. Z jednej strony ułatwia to szybkie zdiagnozowanie, a z drugiej uczy, w jaki sposób wspierać i efektywnie pomagać w procesie leczenia. W związku z powyższym w naszej szkole zorganizowaliśmy zajęcia edukacyjne dla klas 4-8. Uczniowie mieli okazję poznać istotę choroby, dowiedzieć się, co robić, kiedy dotyka ona kogoś z ich otoczenia oraz jak radzić sobie, jesli dotknęłaby ich samych. W drugiej części spotkania przygotowali plakaty, które będą zdobić ściany naszej szkoły i stanowić źródło wiedzy dla wszystkich uczniów i gości, odwiedzających nasze mury.

Zachęcamy również do zapoznania się z edukacyjnym materiałem filmowym dotyczącym tematu.