Slide Background

 

 

W dniu 13.06.2023 r. uczniowie kl. I – III wzięli udział w spotkaniu z panią Karoliną Cierlik, które było kolejnym elementem podejmowanych działań ekologicznych w ramach szkolnego projektu. Pani Karolina, która jest pszczelarką i posiada w Krzewiu Wielkim pasiekę – „Pasiekę pod świerkami”, w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom temat związany z życiem pszczół, ich pracą, zwyczajami i znaczeniem w przyrodzie, jak również opowiedziała na czym polega praca pszczelarza. Uczniowie mogli obserwować pszczoły w szklanym ulu oraz obejrzeć stroje pszczelarza i przyrządy, którymi pszczelarz posługuje się w swojej codziennej pracy. Mieli również okazję spróbować pyłku pszczelego, a wielką atrakcją było przymierzanie kapelusza pszczelarza. Temat pszczół bardzo zainteresował uczniów, było wiele pytań. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w przyrodzie – bez nich nie byłoby pysznego miodu, ale przede wszystkim owoców i warzyw.

Pani Karolinie Cierlik serdecznie dziękujemy, to były bardzo ciekawe zajęcia.