„Choć los nas rozłączył wiele lat temu i porozrzucał po całym świecie
To kiedy padło hasło spotkanie jaki był oddźwięk,  to sami wiecie…”

„JEST TU VIOLA I MARIOLA, KTO WOLI MARYSIA

ULA LUB JULITA, TO NIE WAŻNE DZISIAJ.

JEST TADEK, ADAMEM ZWANY,

DWÓCH KRZYŚKÓW, DWÓCH ZBYSZKÓW

ORAZ DWÓCH BOGDANÓW

ANIA, ELA I DOROTA,

EWA, DAREK,  RENIA,

KRYSIA,  BASIA I IWONA,

DANUSIA , MARZENA

OLA I ALA JAK Z ELEMENTARZA,

ASA Z NIMI NIE MA,

ZNÓW MARYSIA, MARIOLA, DWIE JOLE

TAK SIĘ CZASEM ZDARZA

JEST TEŻ  LUTEK, MAREK, MAŁGOSIA,  A TAKŻE LUCYNKA

NAD WSZYSTKIMI CZUWA – CUDOWNA PANI JANINKA!”

W naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. 13 kwietnia 2024r. odbyło się spotkanie absolwentów oddziału „A”, którzy uczęszczali do SP2 w latach 1971 – 1979 oraz  nauczycieli, którzy włożyli wiele serca i  trudu w naszą edukację i wychowanie. Impulsem do zorganizowania spotkania była 45 rocznica ukończenia przez nas naszej wspaniałej podstawówki. Swoją obecnością zaszczycili nas –  Panie:

Genowefa Reimann,

Danuta Dobrzańska,

Maria Bodak,

Barbara Jankowiak,

Irena Luchowska,

Anna Kędzia,

Barbara Dwornik,

Barbara Sikorska – Hajdamowicz,

Bożena Raubo

oraz Panowie:

Lechosław Kędzia i Kazimierz Luchowski.

Gościem honorowym była nasza CUDOWNA, WSPANIAŁA  i UKOCHANA Wychowawczyni –  Pani Janina Pszczoła, która w tym roku obchodzi swoje 90 urodziny.

Obecni na uroczystości byli również: Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski – Pan Olgierd Poniźnik, Przewodnicząca Rady Powiatu Lwóweckiego –   Pani Małgorzata Szczepańska (również absolwentka „Naszej Dwójki” i wychowanka pani Janiny) oraz przyjaciółka naszej klasy – Pani Wanda Pszczoła.

Spotkanie obfitowało w wiele wydarzeń. Rozpoczęliśmy wzruszającym występem obecnych uczniów szkoły (Hania, Bartek, Maja, Martyna, Lena, Weronika, Kornelia, Julia, Filip, Dominik – DZIĘKUJEMY). Były filmy, prezentacje, zdjęcia z przed lat wielu oraz sentymentalny spacer po szkole. Nie zabrakło wspomnień, żartów i anegdot. Przede wszystkim była jednak ogromna RADOŚĆ ze spotkania oraz ŁZY WZRUSZENIA. Mimo, że nie widzieliśmy się blisko pól wieku, czuliśmy się w swoim towarzystwie tak, jakbyśmy rozstali się wczoraj.

Dziękujemy wszystkim za obecność i cudowną atmosferę.

Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2 – rocznik 1964

„Znowu pójdziemy w dal życia, jak przedtem, różnymi drogami…

Jednak wspomnienie tych chwil na zawsze pozostanie z nami.”