Dnia 04 kwietnia 2024r. w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika najmłodszych uczniów naszej szkoły. Z tej okazji dzieci poznały tajniki pracy nauczyciela biblioteki, wysłuchały bajki o zabawnej zebrze, którą przeczytała dzieciom starsza koleżanka z kl.8. Uczniowie doskonale poradzili sobie z rozwiązywaniem bajkowych łamigłówek, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Z wielkim zaangażowaniem i pod opieką koleżanek z kl.6 wykonały pamiątkowe zakładki do książek, które na pewno przydadzą się młodemu czytelnikowi. Po takim wprowadzeniu czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a p. dyrektor ogromną księgą dokonała pasowania każdego z nich. Pamiątkowy dyplom będzie przypominał uczniom o tym uroczystym wydarzeniu.