Dnia 29 września 2023 r. odbył się w naszej szkole koncert dla klas IV-VIII pt.: „Jesienny romans – filmowe barwy miłości różnych narodów”. Inicjatorem tego wydarzenia był dr Tadeusz Samoborski – poseł, dyplomata, dziennikarz – który zadedykował koncert ku czci Śp. Pani Anny Pląskowskiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej, chcąc uhonorować wieloletnią współpracę i olbrzymie zaangażowanie Pani Anny w wydarzenia kulturalne.
Pan Tadeusz Samborski zaprosił na scenę wspaniałych muzyków, którzy doskonale oddali klimat wydarzenia i zabrali naszą szkolną publiczność na prawdziwą, muzyczną ucztę.

W czasie koncertu wystąpili:

• Pani Aurelia Sobczak – aktorka, scenarzystka i reżyserka, która z wrodzoną sobie umiejętnością dawkowała publiczności uśmiech i wzruszenia, prowadząc koncert.
  • Pani Barbara Droździńska – piosenkarka, pianistka,  absolwentka Akademii Muzycznej w Mińsku w klasie fortepianu i jedna z najlepszych w
    Polsce wykonawczyń repertuaru w językach rosyjskim, białoruskim i ukraińskim.
  • Pani Grażyna Komincz – Polka urodzona na Białorusi, absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W swoim repertuarze posiada utwory klasyczne, operetkowe, musicalowe oraz estradowe.
  • Pani Teresa Anna Ragan – studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku wokalno – aktorskim. Flecistka, czarodziejka muzyki.
  • Pan Maciej Klociński– człowiek orkiestra, multiinstrumentalista – aktor estradowym, polski piosenkarz, pianista, akordeonista i akompaniator, konferansjer oraz popularyzator piosenki retro.
  • Pan Leonid Wołodko – artysta z Białorusi który śpiewa utwory w kilkunastu językach; swoim nietuzinkowym stylem muzycznym i zagadkową osobowością oczarowuje publiczność podczas koncertów.
  • Pan Marcin Malinowski – tenor, laureat wielu konkursów wokalnych, prowadzi własne Studio Muzyczne ,,Sukces”; sam z sukcesami koncertuje i zachwyca publiczność różnorodnym repertuarem.

Było to dla nas niezwykłe doświadczenie kulturalne. Pragniemy serdecznie podziękować posłowi Tadeuszowi Samoborskiemu oraz artystom, którzy przybyli do nas za możliwość wysłuchania tego p0ięknego koncertu.