Slide Background

27 września 2023r. klasy IIIa i IIIb wybrały się do piekarni. W ramach omawianej na zajęciach tematyki, dzieci miały okazję uczestniczyć w „żywej” lekcji powstawania chleba. W swojej piekarni ugościł nas Pan Jerzy Horbacz wraz z Panią Anną Matusewicz. Uczniowie mieli okazję obserwować proces powstawania pieczywa od początku do końca. Mnóstwo ciekawych rzeczy usłyszeliśmy i obejrzeliśmy w piekarni. Teraz przygotowanie chleba nie jest już dla nas tajemnicą. No i te pyszne, chrupiące bułeczki, którymi zostaliśmy poczęstowani… Pychota!

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu, Pani Annie oraz wszystkim pracownikom piekarni za serdeczne przyjęcie, poświęcony nam czas i niesamowitą lekcję. Dzięki Państwa zaangażowaniu mogliśmy poznać specyfikę pracy piekarza oraz zdobyć cenną wiedzę na temat wypieku chleba.