Slide Background

„Lawendowo mi….”

Przedostatni dzień roku szkolnego uczniowie klasy 1a spędzili w raju… a dokładnie w lawendowym raju https://www.facebook.com/lawendanauboczu, gdzie czekało na nich wiele miłych niespodzianek. Spacerując po polu lawendowym pierwszoklasiści zopoznali się z różnymi odmianami lawendy ( Alba, Hidcote, Grosso, Piotruś Pan) oraz z jej walorami kosmetycznymi, leczniczymi oraz kulinarnymi. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali pachnące sakiewki lawendowe, sól do kąpieli pochnącą lawendą oraz bukiety z kwiatami lawendy i róży.

Dodatkową atrakcją okazała się możliwośc karmienia królików przyniesioną marchwią i sałatą. Pomimo wysokiej temperatury uczniowie z dużym zaangażowaniem i skupieniem uczestniczyli w warsztatach a pragnienie skutecznie gasiła lawendowa lemoniada, której przepis skrzętnie skrywa właścicielka „Lawendy Na Uboczu”.

Serdecznie dziękujemy Pani Renacie Drabowicz 💗 oraz Pani Oliwii Drabowicz za zaproszenie, zorganizowanie kreatywnych warsztatów dla dzieci oraz możliwości poznania Raju na Ziemi.