Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, czas pełen uroku, miłości, pojednania i wzajemnego szacunku. Święta to również czas głębokiej refleksji nad tajemnicą narodzin Jezusa. Dnia 22 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, które wniosły tę wyjątkową atmosferę świąt. Jasełka zostały przygotowane przez p. Danutę Sieradzką i p. Wiolettę Szymonowicz. W role aktorów biorących udział w przedstawieniu wcielili się wszyscy uczniowie z klasy 3a. Wystąpili w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców. Zgromadzona publiczność mogła przeżyć na nowo historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy zdecydowali się przenocować w ubogiej stajence, w której to właśnie na świat przyszedł mały Jezusek. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską a śpiew chórku, który tworzyli uczniowie z kl.4-5 dopełnił całość przedstawienia. Piękna, zimowo-świąteczna sceneria oraz radosny śpiew kolęd i pastorałek wprowadziły zgromadzoną publiczność w świąteczny, wyjątkowy nastrój.