Przypadający na 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi to doskonały czas, by zastanowić się nad tym jak nasze ludzkie działania mogą wpłynąć na dobro naszej planety.  W ramach obchodów święta Ziemi,  21 kwietnia 2023r. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji pn. „Sprzątamy dla Polski”. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie „Dla Polski” i zostało objęte m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Udział w tej akcji był również uwieńczeniem szkolnego projektu edukacyjnego „Wpływamy na zmiany”, który był realizowany od 21 marca. Uczniowie z nauczycielami wyruszyli, aby sprzątać okolice –  teren szkoły, ul. Uczniowską, Kolejową oraz Lipową, miejskie place zabaw oraz brzeg Jeziora Złotnickiego. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje on wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.