Slide Background

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 11 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji  z Komendy w Gryfowie Śląskim – byli to asp. szt. Rafał Polowy oraz st. sierż, Michał Hajdul. Nasi goście odwiedzili klasy Ia, IIa i IIIb, aby porozmawiać z uczniami i przypomnieć niezwykle ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych i nie tylko. Omówiono zasadybezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu, a także zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj…”, „Nie ufaj…”, „Nie wpuszczaj do domu…”. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowy. Dziękujemy za cenną lekcję bezpieczeństwa!