Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych w wieku szkolnym (klasy I – VIII – szkoła podstawowa) do udziału w Biegu Gryfitów 2023 dla dzieci. Zawody odbędą się 9 września w miejscu, gdzie znajdować się będzie meta biegu głównego – pod mostem w stronę Wieży, na zakolu rzeki Kwisy. Za organizację odpowiada Gminny Szkolny Związek Sportowy, przy współpracy ze szkołami podstawowymi: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfowie Śląskim i Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfowie Śląskim , a udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy będą odbywać się w dniu zawodów w tym samym miejscu co biegi dziecięce, od godziny 9:15 do 10:00. Start biegów 10:15. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a dla najlepszych w poszczególnych kategoriach będą dyplomy.