Slide Background

Klas 2a Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim, wzięła udział w 14 edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” prowadzonym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agata Kornahauser-Duda. Projekt wiosenny rozpoczął się 28 lutego i trwa do 8 maja 2024 r.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Projekt ma na celu także kształcić rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Projekt składał się z 6 lekcji podczas których zespół klasy 2a – „Ananasy z Naszej Dwójki” stworzył plakat „WODOLUBKA” wysłuchał opowiadania I. Zając „Choroba żaby Matyldy, przygotował dla społeczności szkolnej teatrzyk „Jarzynowa Awantura”, omówił doświadczenie – rośliny w trzech różnych warunkach życia, przygotował pyszne zdrowe śniadanie oraz kanapki, które mogła zakupić społeczność szkoły. Zaplanował tydzień z warzywami i owocami, Zapoznał się z witaminami i ich rolą w organizmie człowieka. Omówiono tematy takie jak : ” Ile jest w nas wody?”, „Woda kojarzy mi się…..”, „Dlaczego ważne jest, by jeść owoce i warzywa?”, „Jakich witamin potrzebuje organizm, by mógł prawidłowo funkcjonować?” „Ile razy dziennie jeść owoce i warzywa?” Przeprowadzono forum zdrowia dla rodziców: Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?, podczas którego prelekcję wygłosiła pani Aleksandra Rusinek, która jest mgr zdrowia publicznego oraz dietetykiem klinicznym.

Udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”, okazał się dobrą zabawą połączoną z nauką o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej. Etapy realizacji poszczególnych zadań całego projektu ilustruje bogata galeria zdjęć.

Ananasy z Naszej Dwójki promują i zachęcają wszystkich do zdrowego stylu życia. Pamiętajmy o zbilansowanej diecie, aktywności fizycznej oraz piciu minimum 6 szklanek wody dziennie.

Attachments