#SzkołaPamięta
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła pamięta”.
Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danej społeczności. Inicjatywa jest realizowana w szczególnym okresie, kiedy to wspominamy naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych,
W tym roku uczniowie klasy pierwszej w sposób szczególny wspominali o zmarłych bliskich, jak i tych, którzy wpisali się w historię, wykonując prace plastyczne nawiązujące do tematyki świąt zadusznych.
Klasy drugie i trzecie wybrały się do rynku, pod pomnik powstały ku czci Kombatantów Ziemi Gryfowskiej. Uczniowie uczcili pamięć kombatantów minutą ciszy oraz zapalili symboliczne znicze.