Slide Background

Dnia 13.10.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim, w bardzo pięknej scenerii, z udziałem władz miasta, powiatu, wielu zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli oraz dzieci i młodzieży, nasi pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów i przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Towarzyszyło temu wiele emocji.
Na uroczystość pasowania, pierwszoklasiści przyjechali specjalnym pociągiem, po czym rodzice, dziadkowie i wszyscy obecni, z wielkim wzruszeniem obejrzeli poloneza w wykonaniu pierwszaków.
Dzieci pięknie zdały przygotowany test z wiedzy i mimo towarzyszącej przez całą uroczystość podniosłej atmosfery, widać było, że dobrze się bawią.
Pasowania na ucznia dokonała specjalnym piórem, Pani Dyrektor mgr Anna Pląskowska, która wraz z wychowawczynią Panią mgr Agnieszką Gumieniak wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Następnie uczniowie przeszli uroczyście przez próg szkoły, wypili eliksir szczęścia i mądrości, a rodzice przekazali swoim pociechom wspaniałe upominki.
Oczywiście nie zabrakło także części bardziej oficjalnej. Uroczyste ślubowanie składane w obecności sztandaru szkoły, płynęło z głębi małych, dumnych serduszek, a odśpiewanie przez pierwszoklasistów czterech zwrotek Hymnu Narodowego wzbudziło prawdziwy podziw i uznanie. Docenił to obecny na uroczystości Pan Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski Olgierd Poniźnik.
Po zakończonej uroczystości, rodzice przygotowali pierwszakom poczęstunek i razem z nimi świętowali to doniosłe wydarzenie w życiu pierwszoklasistów..
Za wszystkie upominki i prezenty od zaproszonych gości w imieniu pierwszoklasistów serdecznie dziękujemy.