Slide Background
11 października 2022 r. uczniowie klasy  3A i klasy 3B odwiedzili piekarnię Państwa Horbaczów w Gryfowie Śląskim. Celem naszej wycieczki było poznanie pracy piekarza, poznanie etapów powstawania pieczywa oraz kształtowanie szacunku do pracy innych ludzi. Po piekarni oprowadził nas pan Jerzy Horbacz oraz pani Anna Matusewicz, którzy pokazali uczniom działanie różnych urządzeń i maszyn wykorzystywanych do przygotowania chleba i innych wypieków. Uczniowie poznali proces powstawania chleba, dowiedzieli się jakie produkty potrzebne są do jego wypieku, aby był zdrowy i pyszny 🙂
Na koniec uczniowie zostali poczęstowani przepysznymi bułeczkami i słodkościami.
Bardzo dziękujemy Panu Jerzemu , Pani Annie i wszystkim pracownikom piekarni za serdeczne przyjęcie, poświęcony czas, a przede wszystkim za wspaniałą lekcję i zdobytą wiedzę o wypieku chleba i pracy całej piekarni.
Uczniowie klasy 3A, klasy 3B z wychowawcami.