W dniu  dzisiejszym przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Gryfowie Śląskim  została zasiana kwietna łąka.

Celami jej założenia były chęć włączenia się w akcję: “SIEĆ TRZMIELICH ŁĄK”, organizowaną przez Karkonoski Park Narodowy oraz ochrona ginących gatunków.

Teren wysiewu obejmuje powierzchnię 120 m kwadratowych i jest usytuowany  przy ul. Lipowej.

Dyrekcja Szkoły oraz organizatorzy składają Ogromne Podziękowania rodzicom i uczniom, oraz nauczycielom, którzy poświęcili swój wolny czas i pomogli  w przygotowaniu terenu.

W poniedziałek, 08 maja Pani Aneta Sikora- przedstawicielka Karkonoskiego Parku Narodowego przeprowadziła zajęcia Tematem przewodnim była ochrona zagrożonych gatunków pszczół, zakładanie i pielęgnacja kwiatowych łąk. Kulminacją wydarzenia było wysianie wraz z uczniami kwietnej łąki.