INFORMACJA

Uprzejmie informuję, że od wczoraj (08 lutego 2023 r.) zostały uruchomione trzy czujniki jakości powietrza w Gryfowie Śląskim. Czujniki zamontowano na budynku:

1. Ratusza (elewacja południowa od strony apteki),
  2. Szkoły Podstawowej Nr 1 (elewacja od strony drogi krajowej DK 30)
  3. Szkoły Podstawowej Nr 2 (elewacja od strony ul. Uczniowskiej).

Czujniki mają świecące diody i w zależności od jakości powietrza będą świecić na:

niebiesko             – jakość bardzo dobra

zielono                  – jakość dobra

pomarańczowo   – jakość zła

czerwono              – jakość bardzo zła.

Spacerując po Gryfowie Śl. można obserwować wskazania czujników. Ponadto czujniki zostały podłączone do Internetu i ich wskazania można odczytać na głównej stronie gryfow.pl w dolnej części planszy strony.

Zamontowania   i    podłączenia   czujników do  Internetu nieodpłatnie dokonała firma „Bielak – Systemy” za co serdecznie dziękujemy.

Jerzy Andrzejczak

Sekretarz Gminy i Miasta Gryfów Śląski