Slide Background

I miejsce SP2!!! 🏆 Z ogromną przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim zajęła I miejsce w rozstrzygniętym dzisiaj ekokonkursie „Zbieram makulaturę – oszczędzam naturę” organizowanym przez ZGiUK Lubań . W trakcie konkursu zebrano 35 800 kg makulatury co przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Fenomenalny wynik naszej szkoły 7820 kg (w przeliczeniu daje nam 46,82 kg na ucznia) zdeklasował pozostałe dwanaście szkół biorących udział w konkursie. Powyższe osiągnięcie wlicza się do 45% obowiązkowego limitu recyklingu rocznie, który musi spełnić każda gmina. Jeszcze raz BARDZO BARDZO BARDZO serdecznie dziękujemy ♥️♥️♥️ Uczniom, Rodzicom i wszystkim Przyjaciołom Naszej Dwójki, którzy tak aktywnie włączyli się w zbiórkę makulatury motywując nas do podejmowania dalszych proekologicznych działań, o których na pewno będziemy Państwa informować 🙂 📣 Warto mieć na uwadze, że każde 60 kg makulatury to jedno uratowane drzewo 🌳 Tym samym przyczyniliśmy się do uratowania 130 drzew 🌳, a wynik całego ekokonkursu pozwolił oszczędzić 596 drzew🌳🌳🌳