Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagrałaby bez wolontariuszy. To oni przez kilka godzin spacerują po ulicach miast, aby zebrać jak największą sumę pieniędzy. W niedzielę, 29.01.2023 roku, od rana 4  nauczycieli -wolontariuszy Szkoły Podstawowej Nr 2 wraz uczniami, kwestowało na terenie miasta Gryfów Śląski na rzecz 31 finału WOŚP. Efekt niedzielnej kwesty przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Mieszkańcy naszej gminy okazali się niezwykle hojni, czego dowodem były ciężkie od monet i banknotów puszki wolontariuszy. Po przeliczeniu znajdujących się w nich pieniędzy okazało się, że w ciągu kilku godzin zebraliśmy kwotę  4385,32 zł.!  Ciepło dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tą najpiękniejszą akcję charytatywną na świecie.