Slide Background

Szanowni Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej w Gryfowie Śląskim!

 

Dzisiejszy dzień, to święto Wszystkich Pracowników Oświaty, to czas, w którym powinniśmy docenić nauczycieli i wychowawców za to, że codziennie starają się wychować uczniów na mądrych i szlachetnych ludzi.

Praca nauczyciela to zadanie bardzo wymagające. Potrzebne jest skupienie, skrupulatność i duży spokój ducha, którego nie naruszą najgorsze urwisy. Jednocześnie konieczny jest entuzjazm i umiejętność przekazywania wiedzy. Nie każdy człowiek jest w stanie podołać tym obowiązkom.

Wydaje mi się, że mało które uczucie jest równie wspaniałe, jak świadomość, że wydobyło się z drugiego człowieka ukryty talent. A przecież to nasi poloniści, matematycy i wuefiści odkrywają nasze zalety i wskazują, w jaki sposób mamy się rozwijać. Nawet najwybitniejszy profesor chemii rozpoczął swoją przygodę z umiłowaną dziedziną na lekcjach w podstawówce. Nawet najpopularniejszy poeta zetknął się z wierszami na zajęciach o literaturze. Wymownym przykładem jest tutaj wielki francuski pisarz, Albert Camus, który po otrzymaniu nagrody Nobla od razu napisał list z podziękowaniami dla swojego starego nauczyciela!

Wielka szkoda, że nie każdy to rozumie. Z roku na rok praca nauczycieli jest coraz mniej doceniana. Często pod swoim adresem słyszymy niemiłe słowa, dlatego MOI drodzy nauczyciele, chciałabym zapewnić, że widzę każdą godzinę Waszej pracy, każdą przepracowaną sobotę, czy niedzielę. Każdy wieczór, a nawet nie jedną nieprzespaną noc.

Dziękuję WAM za zaangażowanie w pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, jaką każdego dnia z wysoką starannością wykonujecie.  Wierzę, że z wiedzy, którą Państwo przekazujecie te i kolejne pokolenia wychowanków będą korzystać przez resztę swojego życia i przekażą ją dalej.

Jednocześnie życzę WAM dużo sił, energii i twórczej pasji oraz licznych sukcesów i zadowolenia podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

Dziękuję Pracownikom Administracji i Obsługi za wkład w życie szkoły. Może często nie widać na pierwszy rzut oka Waszej pracy, ale po dokładniejszym spojrzeniu na życie szkoły każdy z nas ją dostrzeże i doceni. Bez Was szkoła nie mogłaby normalnie funkcjonować.

Dziękuję Wszystkim za to, że zawsze, w każdej dobrej, czy trudnej chwili mogę liczyć na Waszą pomoc i wsparcie. Mam głęboką nadzieję, że czujecie na co dzień – nie tylko dziś – że Wy również możecie liczyć na podobną pomoc i wsparcie z mojej strony.

 

Moi Drodzy, życzę Wam samych cudownych dni

 

Dyrektor Szkoły – Anna Pląskowska