Slide Background

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Dzień Dziecka to święto, które każdego roku przepełnia serca radością i ekscytacją, niezależnie, gdzie się znajdujemy. Szczególną atmosferę tego dnia można odczuć nawet w miejscach, które z pozoru mogą wydawać się mniej radosne, jak oddziały onkologiczne w szpitalach dziecięcych.

Uczniowie „Naszej Dwójki” z klasy 2a z inicjatywy jednej z mam -pani Anny Szymonowicz kolejny raz włączyli się w przecudną i wyjątkową ogólnopolską akcję „100 misiaków dla onko dzieciaków”, organizowaną przez fundację KoloroweOnko. Cudowne misie – Hipcie dziargane sercem, miłością i czułością przez panią Annę wraz z przepięknymi kolorowymi kartkami, wykonanymi przez uczniów klasy 2a trafią dzisiaj – w Dniu Dziecka, do małych pacjentów przebywających na oddziałach onkologii dziecięcej w Kielcach, aby choć na chwilę sprawić im radość. To bardzo wzruszający i niesamowicie emocjonalny moment, ponieważ mamy poczucie, że wspólnie robimy coś ogromnie ważnego. Kolorując dziecięcy świat onko, dajemy powody do uśmiechu w trudnych chwilach, wspieramy i pomagamy.